online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Peygamber Sevgisi Stadyuma Sığmadı


Peygamber Sevgisi Stadyuma Sığmadı
Tarih: 04.05.2012 Saat: 18:16
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği 'Kutlu Doğum' programı, yağmur ve rüzgara rağmen yoğun ilgi gördü.

Bingöl Peygamber Sevdalıları Platformu, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Kutlu Doğum’u nedeniyle ‘Hebibe xweda âlemlere rahmet Hz. Muhammed(s.a.v)’ adlı mevlit programı düzenledi. Pazar günü saat 13.30’da Şehir Stadyumu’nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ve Mevlid-i Şerif’in okunması ile başladı. Salavatlar ve tekbirler eşliğinde devam eden program, minik kızların okuduğu ilahilerle devam etti.

İlahilerin ardından Zazaca bir konuşma yapan Sahip Korkutata, Hz. Peygamber(s.a.v)’in sevgisi her zaman ümmetin gönlünde olduğunu söyleyerek, “Allah, bize gönderdiği Peygamberle gönüllerimizi bir etti. Hz. Peygamber’in gelişi ile inanlar kardeş oldu. Bize şefkat Peygamber’i gönderdiği için Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Allah, Kur’an-ı Kerim’de Resullah’a itaat, Allah’a itaat olarak, bizlere bildirdi. Bundan dolayı O’nun yolunda olursak, mahşer gününde, sıratta ve cennette peygamberlerin, şehitlerin ve sıdıkların arkadaşı oluruz” dedi.

Müminlerin sadece Allah’tan korktuklarını hatırlatan Korkutata, “Bunu bize Allah, söylüyor. İnsanları dil, ırk ve mezhep gibi söylemlerle birbirlerine vurduruyorlar. Müminler ise, şeytanın hazırladığı bu tuzaklara düşmezler. Bugün Türkiye’de birçok İslami cemaatler var. Allah, bütün cemaatlerin kalplerini birbirlerine bağlasın. Onları İslam yolunda muvaffak eylesin. Allah’ın bize bildirdiği gibi, biz birbirimizi sevmedikçe cennete giremeyeceğiz” diye konuştu.

Korkutata’nın konuşmasının ardından Selam İlahi Grubu sahneye çıktı. Grubun okuduğu ilahilere Peygamber Sevdalıları da eşlik etti. İlahilerin okunması esnasında havanın bozulmasıyla yağmur yağmaya başladı. Yağmura rüzgarında eşlik etmesi rağmen programa katılan Peygamber Sevdalıları, programı terk etmediler. Yağmur ve rüzgar nedeniyle program kısa kesilerek, Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nda yetişkinler ve ilköğretim kategorisinde dereceye girenlere hediyeleri verildi. Hediyelerin verilmesi sonrasında program sona erdi.
BİNGÖL MEDYABu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3098