online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Vali’den Elektrik ve Su İstediler


Vali’den Elektrik ve Su İstediler
Tarih: 04.05.2012 Saat: 18:22
Konu: Köy Haberleri


Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Yüzenada’da düzenlenen bir programdan sonra Bingöl’e dönerken Yüzenada yolunda Zedik mevkiinde bulunan vatandaşların yanında durup sohbet etti.

Yüzenada’da düzenlenen bir programdan sonra Bingöl’e dönerken Yüzenada yolunda Zedik mevkiinde bulunan vatandaşların yanında durup sohbet eden Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, vatandaşların dertlerini dinledi. Vali Güvençer’in kendileri ile sohbet ettiğine sevinen Hazarşah Köyü sakinleri sorunları da Vali Güvençer’e aktardılar.

Birçok hayvan barınağı olduğu bölgede kalmak zorunda olduklarını söyleyen Hazarşah Köyü eski muhtarlarından Sabri Budak, Vali Güvençer’e “Hayvanlarımız burada olduğu için bizler de burada yaşamak zorundayız. Zedik bölgesinin mezra statüsüne alınmasını istiyoruz. Burada yaşayanlar olarak çok sıkıntılar içerisinde yaşıyoruz. Elektrik olmadığı gibi ne içme suyumuz ne de kullanma suyumuz bulunmuyor. Suyu da eşekler ile dereden çekiyoruz. Bize yardımcı olmanızı istiyoruz” diyerek taleplerini dile getirirken.

Vali Güvençer, “Sorunlarınızı biliyorum. Sizi görünce halinizi sormak için araçtan indim. Kaymakamımız da bu konuya ilgilidir. Sorunun çözümü için görüşmeler yapıldı ancak henüz bir sonuç yok.” şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3099