online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Tokat'ta Bingöllüler Gecesi Düzenlendi


Tokat'ta Bingöllüler Gecesi Düzenlendi
Tarih: 16.05.2012 Saat: 14:43
Konu: Bingöl Haberleri


Üniversite öğrencilerinin organize ettiği gecede Bingöl'ün kültürel özellikleri ön plana çıkarılırken, yöresel yemeklerin sergilenmesi de ihmal edilmedi.

Farklı illerdeki Bingöllü öğrencilerin tanıtım ve dayanışmayı güçlendirme adına düzenledikleri programlara bir yenisi de Tokat’ta eklendi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde eğitimlerini sürdüren Bingöllü öğrenciler tarafından Tokat Çocuk Esirgeme Kurumu Düğün Salonu’nda yaklaşık 600 davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Bingöllüler Gecesi’ programı geniş yankı uyandırdı.

Bingöl’ün yöresel kıyafetleri, yemek ve eşyaların sergilendiği standın dikkat çektiği programda “Meşk, el yapımı kilim, şark köşesi, çoban kıyafeti, yöresel bay bayan kıyafetler, ceviz, bal, pestil, kadayıf ve çeşitli yemek ve tatlılar” yoğun ilgi gördü. Bingöl Halk Oyunları Araştırma Derneği (BİNHAD) ekibinin folklor gösterisi misafirlerden büyük alkış alırken, Bingöl Fotoğraf Sergisi de ilgi odağı oldu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı gecede sahne alan Bingöllü Ses Sanatçısı Yakup Koçak ise türküleriyle davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Destekçilere teşekkür ederiz
Bu organizasyondaki amaçlarını “Bingöl’ün batıda yanlış algılanan imajını kırmak” sözleriyle özetleyen üniversite öğrencileri: “Amacımız Bingöl’ün batıda oluşan kötü imajını kırıp, Bingöl’ün güzelliklerini Bingöl’ümüzü bilmeyenlere anlatıp ve bir nebze olsun Bingöl’ün samimi havasını Tokat ilinde oluşturmaktı. Tokat’ta bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu geceyi yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Bingöl yöresine ait sergi, Bingöl’den gelen folklör ekibi gösterisi, şiir dinletisi, Bingöl belgeselinin izlenmesi, Bingöl’de 10 yıl gönüllü görev yapan saygıdeğer Şemsettin hocamızın ağzından Bingöl, üniversite öğrencilerin oluşturduğu grubun verdiği müzik şöleni ve değerli sanatçımız Yakup Koçak’ın konseriyle gecemizi çok güzel bir şekilde gerçekleştirdik. Bu yola çıkarken amacımız olan Bingöl’ün güzelliklerini Bingöl’ü bilmeyenlere göstermek ve bir nebze olsun o ortamı Tokat’ta oluşturmaktı.


Bu zorlu yolumuzda bize desteğini esirgemeyen Bingöl Belediye Başkanı Sayın Serdar Atalay’a, Solhan Belediye Başkanı Sayın Niyazi Çavuşoğlun’a, Arakonak Belediye Başkanı Sayın Nazmi Çalışan’a, Solhan Halk Eğitim Müdürü Sayın İhsan Sönmez’e teşekkür ederiz. Ayrıca bize desteğini sunan değerli sponsorlarımız; Akparti İlçe Başkanı Sayın Nihat Doğu, Solhan Eczanesi, Binpınarsu, Tadım Pastanesi, Özlem İletişim, Tezel Gıda, Almer AVM, Bin-Der Ltd. Şti. ve Karagöz İnş. ile birlikte tüm destekçilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca Tokat’ta yaşayan Bingöllü esnaflara da teşekkür ederiz. Bingöllü olmayıp da Bingöl’de görev yapan değerli kurum amirlerine ise bir tavsiyemiz olacaktır. Bingöl’de görev yaptığınız süre içinde siz de Bingöllüsünüz. Bingöl’ün tanınması ve gelişmesinde sizinde katkınızın olması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3111