online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Minikler Eğlendirmeye Devam Ediyor


Minikler Eğlendirmeye Devam Ediyor
Tarih: 24.05.2012 Saat: 00:41
Konu: Köy Haberleri


Eğitim-Öğretim sezonun sonuna yaklaştığımız bugünlerde, minik öğrenciler çeşitli etkinliklerle eğlenmeye ve eğlendirmeye devam ediyor.

Dilektepe İlköğretim Okulu'ndan Okul Öncesi Bahar Şenliği
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen 'Okul Öncesi Bahar Şenliği' etkinliklerine Dilektepe İlköğretim Okulu ile başlandı. Yapılan etkinlikte katılımcılara güzel anlar yaşatıldı.

Bahar şenlikleri kapsamında ilk program; Dilektepe Köyü İlköğretim Okulu okul öncesi sınıfı tarafından 11 Mayıs 2012 Cuma günü saat 14.00’da okul bahçesinde yapıldı. Yapılan programa Solhan Kaymakamı Şeref AYDIN, Cumhuriyet Başsavcısı Ali AKTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer Abdulaziz DÖGER, İlçedeki bazı okul idarecileri ile köy halkı katıldı. Renkli görüntülere sahne olan şenliğin açılış konuşmasını yapan Okul Öncesi öğretmeni Münevver ÇANAKÇI, misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra öğrencilerin gösterileri başladı. Palyaço gösterisinin yanı sıra farklı yörelere ait oyunların sergilendiği şenlikte öğrencilerin çalışmaları büyük beğeni toplarken katılımcılara eğlenceli anlar yaşatıldı.

Köy halkı ile öğrencilerin halay çekmesi ile son bulan program sonrasında Kaymakam AYDIN, Okulun müdür yetkili öğretmeni Kader Elif ZEYBEK, Sınıf öğretmeni Ender TEKKALAN ve Okul öncesi öğretmeni Münevver ÇANAKÇI’ya ve minik öğrencilere bu muhteşem gösterilerden dolayı teşekkür ettikten sonra bahar şenliği programı sona erdi.

Miniklerin emekleri takdir edildi
Okul öncesi öğrencilerin yıl içinde yaptığı çeşitli çalışmalar sergilendi. Bahar şenliklerine katılan katılımcılar şenlik programı akabinde okul öncesi öğrencilerin hazırladığı sergiye katıldılar. Bir birinden farklı çalışmaların sergilendiği sergiyi dolaşan Kaymakam AYDIN’a, bazen okul öncesi öğretmeni Münevver ÇANAKÇI bazen de minikler eşlik edip çalışmalar hakkında bilgi verdiler.


İMKB Arakonak İlköğretim Okulu öğrencilerinin Yıl Sonu Etkinliği
İMKB Arakonak İlköğretim Okulu öğrencilerinin haftalar süren emek ve çabaları sonucu ortaya çıkan sosyal, kültürel aktiviteleri sundukları programa katılan katılımcılar keyifli dakikalar yaşadı. Programa damgasını okuduğu İstiklal Marşıyla anasınıfı öğrencisi Medine Mehtap YETEK vurdu.

Çocuklarımızın toplum önünde kendini ifade edebilme, çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini artırma, Türk kültürünü tanıma ve sergileme, büyüklerinde arşivlerinde tatlı anılarının olduğu bir gün yaşatmak için İMKB Arakonak İlköğretim Okulu okul öncesi öğrencilerinin hazırladıkları program renkli görüntülere sahne oldu.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunuşuyla başlayan programının açılış konuşmasına yapan Okul Müdürü Ekrem NOM; “Bütün bir yıl boyunca çocuklarımız büyük bir gayret ve özveriyle çalıştılar. Okul hayatlarının en önemli adımlarından biri olan anasınıfını başarıyla tamamladılar. Bütün bir yılın yorgunluğu, siz değerli misafirlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle atacak olmaktan çok mutluyuz.” şeklinde konuşan NOM katılımcılara bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

İMKB Arakonak İÖO Müdürü Ekrem NOM’un konuşmasından sonra öğrenciler birbirinden renkli gösteriler sundu. Anasınıfı öğrencilerinden Medine Mehtap YETEK’in İstiklal Marşını okuması katılımcılar tarafından ayakta alkışladı. Okuduğu İstiklal Marşıyla programa damga vuran minik YETEK’le yakından ilgilenen Kaymakam Şeref AYDIN da kendisini takdir edip, alkışın en büyüğünü hak ettiğini söyledi.

Program daha sonra anasınıfı öğrencilerinin “Cici Kızlar”, “Farecik”, “Mutfakta Yemek Pişer”, “Örümcek”, “Bay Mikrop”, “Herkes Süt İçiyor” “Halay” gösterileri ile diğer sunumlar katılımcılar tarafından büyük alkış topladı.

Emekleri Sergilendi
Okul öncesi öğrencilerin ve meslek kulüplerinin yıl içinde yaptığı çeşitli çalışmalar sergilendi. Arakonak İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencilerinin sevgi dolu yürekleri ile hazırladıkları gösterileri sunmasının akabinde katılımcılar öğrencilerin hazırladıkları sergiye katıldılar. Bir birinden farklı çalışmaların sergilendiği sergiyi dolaşan Kaymakam Şeref AYDIN’a, bazen öğretmenler bazen de öğrenciler eşlik edip, çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Serginin ardından katılımcılar, öğrencilerin ve öğretmenlerin okul yararına düzenledikleri kermesi gezip, yöresel ev yemekleri ve tatlıları tatmasıyla program son buldu.

Yapılan programa Kaymakam Şeref AYDIN, Solhan Belediye Başkan Vekili Vahap MAÇ, Arakonak Belediye Başkan Vekili Abdullah DİKGÖZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer Abdulaziz DÖGER, daire amirleri, İlçedeki bazı okul idarecileri ile belde halkı katıldı.


Dilektepe


Arakonak

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3126