online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - ''İkinci Kat Asfalt Yapılacak''


''İkinci Kat Asfalt Yapılacak''
Tarih: 28.05.2012 Saat: 23:29
Konu: Köy Haberleri


Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen seçimi yapıldı. Yapılan seçimde birlik toplantılarında köy muhtarları temsilcilerini seçtiler.

Solhan Kaymakamlığı birlik encümen seçimi yapıldı. Yapılan seçim öncesi Solhan Kaymakamlığı tarafından köy muhtarlarına ve kurum amirlerine yemek verildi. Solhan Kaymakamlığı proje merkezinde Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’ın ev sahipliğinde 24 Mayıs 2012 Perşembe günü saat 12:00’da verilen yemeğe Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl Eski Milletvekillerinden Yusuf Coşkun, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Hizmette öncelik köy büyüklüğüne göre verilir
Yemeğin akabinde Birlik Başkanı Kaymakam Aydın birlik üyeleri ile beraber Halk Eğitim Merkezi Gazi Hakim Behçet Tufan Turan Konferans Salonuna geçtiler. Saat 13.00’da yapılan birlik encümeni seçimi öncesi bir konuşma yapan Kaymakam Aydın, geçmiş dönemde birlik encümenleri ve birlik üyelerinin birliğe verdiği katkıdan ve çalışmalara olan duyarlılığından dolayı teşekkür ederken şunları aktardı: “Daha önceki çalışmalar gibi bundan sonraki dönemlerde de aynı çalışmaların devamını diliyor başarılarınızın devamını temenni ederim. Ekibimizin duyarlılığı, irtibat ve ilişkilerinde iyi olduğu da ayrıca memnuniyet vericidir. Kendimi de bu konuda şanslı görüyorum. Kesinlikle her köyümüz ayrı önem arz etmektedir. Her köyümüzün ayrı hassasiyetleri ve özellikleri mevcuttur. Bizler de hizmetlerimizde bunlara dikkat ediyoruz. Hizmetler, köyün nüfus yoğunluğuna göre önem arz ettiği için önceliğimizi böyle değerlendirdik ve değerlendirmelerimiz yine bu kritere göre olacaktır. Ancak bazen nüfus yoğunluğu az olan köylerimizde aciliyetten öncelik verilebilmektedir. Bir önceki dönem encümenlerimiz ile güzel çalışmalar yürüttüğümüz için kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalarda eksiklikler olmuştur. İletişimden kaynaklanan sıkıntılar da meydana gelmiştir. Bu sıkıntıları kendi eksikliğim olarak görüyorum. Ama yapılan çalışmalar ve hizmetler ise sizlerin başarısıdır.”

İkinci kat asfalt yapılacak
Önceki yıllarda birlik harcamaları için Bingöl’den ödenek geldiğini ancak bundan sonra genel merkezden ödeneğin direkt ilçeler için ayrılıp gönderildiğini söyleyen Kaymakam Aydın, Solhan’a bu yıl için Bir milyon 4 yüz 52 bin Türk lirası ödeneğin aktarıldığını söyledi. Solhan’a aktarılan ödeneğin yüzde 15’inin Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğine gönderileceğini aktaran Aydın, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yıl Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak öncelikle ikinci kat asfalt çalışmalarında yoğunlaşacağız. Geçtiğimiz dönemlerde yaptığımız birinci kat asfaltın tahrip olmaması için ikinci katı da yapıp asfalt ömrünü uzatmayı hedefliyoruz. Öngörülen çalışmalar yapıldıktan sonra paranın artması durumunda içme suları için çalışmalar yapmayı düşünüyoruz.”

Kaymakam Aydın’ın konuşmasının akabinde Aslanbeyli Köyü Muhtarı Nurettin Söylemez, köy yollarının kapalı olduğunu ve Yenibaşak Köyü’nden sonraki grup köy yolunda çalışmaların yapılması gerektiğini dile getirip sıkıntılarının giderilmesini talep etti. Kaymakam Aydın da sorundan haberdar olduğunu gerekli irtibatın sağlandığını ve en kısa zamanda sorunun giderileceğini aktardı.

Birlik encümenleri seçildi
Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenleri seçiminde öncelikle birlik encümeni olmak isteyen muhtar adaylar belirlenip seçim gerçekleşti. Seçime Bozkanat Köyü Muhtarı Ömer Ayra, Elmasırtı Köyü Muhtarı Ziya Bidoş, Hazarşah Köyü Muhtarı Mehmet Sıddık Yıldız, Kırık Köyü Muhtarı Hasan Balçık ve Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok aday oldu. Yapılan seçimde Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok 15 oy ile birinci encümen seçilirken, Hazarşah Köyü Muhtarı Mehmet Sıddık Yıldız ise 14 oy ile ikinci encümen oldu. Daha sonra il genel meclisi üyeleri olan Cafer Caneri, Mehmet Özben ve Yahya Çeliker’in aday oldukları seçimde ise Mehmet Özben 17 oy ile Yahya Çeliker ise 16 oy ile birlik meclisi encümeni olarak seçildi.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3131