online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - ''Bir Daha Kapımızı Çalmayın!''


''Bir Daha Kapımızı Çalmayın!''
Tarih: 02.07.2012 Saat: 13:52
Konu: Bingöl Haberleri


‘Yabancıların size verdiği değer, sizi temsil edenlerin size vermiş olduğu değer ile ölçülür’ diyen Barış, “Düzenlediğimiz gecede bizi yalnız bırakan siyasetçilerimiz, bize biçtikleri değeri ortaya koydular. Lütfen bir daha sizi temsil ediyoruz diye kapımızı çalmayın, çünkü biz bize yeteriz.” ifadelerini kullandı.

Bursa’da faaliyet gösteren Bingöllüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Bursa BİN-DER) Başkanlığı’nca, yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Bingöllüler Gecesi’ne siyasilerin katılmaması tepkilere yol açtı. Bursa’daki Bingöllüler Gecesi’ne Bakan ve diğer siyasetçilerin katılmamasını sert bir dille eleştiren Bingöllüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bilal Barış, sert sözler sarf edip net mesajlar verdi.

Renkli görüntülere sahne olan programa katılmayan siyasilerin oradaki kalabalığa verdiği değerin bir sonucu olduğunu söyleyen Barış, “Bir daha kapımızı çalmayın” diyerek köprüleri attı! Gece sonrası yaptığı yazılı açıklamayla tepkisini ve sitemini paylaşan Başkan Barış, ‘Bu renkli yapı içerisinde birey ve toplum olarak hak ettikleri yer ve konumda olma gayreti içerisinde olduklarını ancak başta siyaset olmak üzere birçok konuda Hak ettikleri yer ve konumda olmadıklarını söyledi.

Dernekler arası kayırmacılık var!
Bursa’da her siyasi partinin sayıları yaklaşık 1800’leri bulan teşkilatlarının yönetim kurullarının tamamında, 22 bin Bingöllüden tek bir kişinin bile bulunmadığını iddia eden Barış, “Hatta bazı aile fertlerinden bile 3 kişinin yer aldığı yönetim kurulunda koskoca bir şehirden hiçbir siyasetçinin yer almaması bizleri fazlasıyla üzmektedir. Ayrıca Dernekler arasında yapılan kayırmalar had safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Bazı derneklere dernek binalarını yapmak için arsalar verilmesinden mi dersiniz, yapılan maddi bağışlar mı dersiniz, bunun gibi birçok kayırmalar bulunmaktadır. Elbette bunda Bingöl’ü temsil eden siyasetçilerin ve özellikle Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz’ın burada bizi yalnız bırakması ve bizi ihmal etmesindeki payı hiç şüphesiz çok fazladır. Değerinizin ölçüsü, sizi temsil edenlerin size vermiş olduğu değer ile ölçülür. Bu gece, burada bizi yalnız bırakan siyasetçilerimiz, bize biçtikleri değeri ortaya koymuş oldular. Lütfen bir daha sizi temsil ediyoruz diye kapımızı çalmayın, çünkü biz bize yeteriz.” ifadelerini kullandı.

Bursa’daki devlet kurumlarında Bingöllü bürokrat yok!
Bursa da devlete ait kurum ve kuruluşların hiç birinde bürokratik anlamda tek bir Bingöllü bulunmadığını iddia eden Barış, “Bunları tüm siyasetçilere sormak isterim. Gerek siyasette gerek bürokraside tek bir Bingöllü var mı? Varsa bize gösteriniz?” şeklinde konuştu.

“Lütfen bu halkı potansiyel, tepkisiz, oy deposu olarak görmeyiniz”
Seçim dönemlerinde derneklerin kapılarını aşındıran siyasetçilerin seçim sonrasında neden kapılarını yüzlerine kapattıklarını soran Barış, bu durumu anlamakta güçlük çektiklerini ifade edip sözlerine şöyle devam etti: “Lütfen bu halkı potansiyel, tepkisiz, oy deposu olarak görmeyiniz. Hatta bazı siyasi oluşumlar dalga geçercesine davet ettikleri halde içimizden hiçbir arkadaşımızı yönetim listelerine almamışlardır. Artık Bingöl halkı da bu durumu sorgulamaya başlamıştır. Hiç olmazsa bu andan sonra en azından temsilde eşitlik adına bile olsa siyasette ve bürokraside Bingöllülere yer vermenizi istemekteyiz ve bunun takipçisi olacağız. Modern demokrasi ve modern toplum yaşamının temelinde sosyal, ekonomik ve siyasi paylaşım, dolayısıyla Sivil Kitle örgütleri önem arz etmektedir. Bu, aynı zamanda yaşamın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Sosyal, ekonomik ve siyasi yapı içerisinde bizler, Bin-Der olarak; katılımcı, yapıcı, tamamlayıcı, bütünleyici, çağdaş ve ülkemizin kalkınmasına yönelik her türlü faaliyette bulunma onurunu tüm Bursa’yla birlikte paylaşmak istiyoruz. Bu paylaşımı yapabilecek gerek siyasi anlamda ve gerekse bürokratik anlamda yöneticilere ihtiyaç olduğu da kuşkusuzdur. Her şeyden önce BİN-DER bir Sivil toplum örgütüdür. Bursa BİN-DER’i bu bağlamda anlamak ve bilmek gerekir. 22.000 insanımızla sivil toplum örgütleri arasındaki müstesna yerimizi almak istiyoruz.”

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3154