online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Mustazaflar Siyasi Arenaya Çıkıyor


Mustazaflar Siyasi Arenaya Çıkıyor
Tarih: 29.08.2012 Saat: 00:04
Konu: Bingöl Haberleri


İstişare toplantılarını yurdun dört bir tarafında sürdüren Mustazaflar Hareketi, bu kapsamda Mustazaflar Cemiyeti Bingöl şubesini ziyaret ederek, dernek üye ve gönüllülerine hareketin kuruluş amacı, hedefleri ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mustazaflar Hareketi, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı istişare toplantılarına devam ediyor. Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesinde yapılan istişare toplantısı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İstişare toplantısında ilk olarak söz alan Mustazaflar hareketi sözcülerinden Av. Hüseyin Yılmaz, neden siyasi bir oluşumu tercih ettiklerini detaylı olarak anlatarak, siyasi oluşum sayesinde hakka ve halka nasıl hizmet edebilecekleri hakkında ön bilgi verdi.

Dernek Gömleği Artık Bize Dar Geliyor
Dernek gömleğinin kendilerine dar geldiğini belirten Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: "Dernekler yasal ve toplumun yararına pek çok hayırlı faaliyetleri yürüten yapılardır fakat derneklerin de yasal çerçevede faaliyet alanları belirli bir sınıra kadardır. Derneklerin siyasi alana müdahale yetkisi yoktur sadece talepte bulunabilir ve baskı oluşturabilirler. Bizler büyük bir camiayız, bu camianın insanlık adına, şimdiye kadar temsil edilemeyen halk adına haklı olarak pek çok talepleri vardır. Dolayısıyla dernek gömleği artık bizlere dar gelmektedir. Başkalarının bize libas biçmesini, haklı taleplerimize kulak vermesini, toplumdaki adaletsizlik ve huzursuzlukları kaldırmasını beklemek yerine direkt olarak siyasi alana müdahil olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda geç kaldığımızı bile söyleyebilirim. Ülkemizde ve dünyada meydana gelen sıkıntıların giderilmesi, ihtiyaçların karşılanması, sorunların pratik olarak çözüme kavuşturulması, dünya insanlığının ihtiyaç duyduğu faaliyetleri yürütebilmek için bu hareketi kurduk. Menfaat ve çıkar gütmeden başlatmış olduğumuz bu çalışmanın uzun soluklu olacağının bilincindeyiz. Biz halkız ve bu halkın içinden çıkan ve halkın yetiştirdiği bir hareketiz. Dolayısıyla hareketimizin nasıl bir hareket metodu yürüteceğini yaptığımız ve yapacağımız istişare toplantıları ile şekillendirmeye çalışıyoruz."

Mustazaflar Hareketinin kurucu üyelerinden Av. Hüseyin Yılmaz'ın yaptığı bilgilendirme konuşmasından sonra toplantıya katılanların sorularına verilen cevaplar ve sunulan önerilerle istişare toplantısı devam etti.

(Ahmet Cana - İLKHA)

 

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3207