online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Yol Olmadığından Sırtta Taşıyorlar


Yol Olmadığından Sırtta Taşıyorlar
Tarih: 17.09.2012 Saat: 17:48
Konu: Köy Haberleri


Küllüce mezra sakinlerinden Ahmet Acet adındaki vatandaşın dağda düşmesi sonucu ayağında çıkığın meydana geldiğini söyleyen Gürdal Tuğan, mezraya araç ulaşımının olmamasından dolayı vatandaşı mezra sakinlerinin sırtta taşıması sureti ile Yenibaşak Köy yoluna getirildiğini söyledi.

Mezra yollarının yapılmadığından dolayı mezra sakinlerinin sıkıntılar yaşadığını aktaran Gürdal Tuğan adındaki Gençtavus Köyü Küllüce (Tağsör) mezrası sakini, acil durumlarda vatandaşların sıkıntı yaşadığını dile getirip yetkililerin sorunu gündemlerine alıp çözmelerini istedi.

Gençtavus Köyü Küllüce (Tağsör) mezrası sakini Tuğan, mezrada yaşanan olayı aktarıp durumun ciddiyetinin farkında olunması gerektiğine dikkat çekti. Vatandaşların büyük mağduriyetler yaşadığını söyleyen Tuğan, “geçtiğimiz hafta tağsör da yaşayan Ahmet Acet adındaki vatandaş hayvanlarını otlattığı sırada yere düşmesi sonucu kaval kemiğinde çatlaklık ve ayak bileğinde ise çıkık meydana geldi. Bu vatandaşımızı hastaneye getirmek için sırayla sırtımıza alarak Yenibaşak Köyü yoluna kadar getirip orada hazır olan aracımızla Solhan Devlet Hastanesi’ne getirdik. Burada yapılan tektikler sonucu hastanın kaval kemiğinde çatlak ve ayak bileğinde ise çıkığın olduğu tespit edilip gerekli müdahale yapıldı. Bu hastayı o anda taşıyabilecek kadar kişinin olması bir tesadüftü. Ancak her zaman aynı imkan olmaya biliyor. Yetkililerden 1.5 – 2 km civarında olan mezra yolunun açılmasını istiyoruz. Bu az olan yol bazen hayati önem taşıyabilmektedir. Bunun dikkate alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Solhan Haber
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3233