online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Terörün Kanlı Yüzü Karlıova'daydı


Terörün Kanlı Yüzü Karlıova'daydı
Tarih: 17.09.2012 Saat: 18:29
Konu: Bingöl Haberleri


PKK'lı teröristlerin Bingöl'ün Karlıova İlçesi yakınlarında 8 polisin hayatını kaybettiği, 7 polisin de yaralandığı çevik kuvvet polislerine yönelik bombalı saldırılarının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Olay yerinde polisin yaptığı inceleme tamamlanırken, Pkk'lıların saldırıda yaklaşık 100 kilo patlayıcı kullandığı değerlendiriliyor. Tahrip güçü çok yüksek bombanın infilak ettirildiği karayolunda 8-10 metre genişliği ve 3 metre derinliğinde çukur oluştu.

İKİNCİ MİDİBÜSTEKİ PERSONEL YARA ALMADI
Karlıova'dan Bingöl'e çevik kuvvet polislerinin iki midibüsle döndükleri belirtildi. Pkk'lıların bombayı patlamasında öndeki midibisün hedef olduğu diğer araçtaki personelin ise yara almadan kurtuldukları belirtildi.

Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştirip kaçan Pkk'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Karlıova ile Ilıcalar Beldesi arasındaki kırsal alanda operasyonlarını sürdürüyor. Bölgeye helikopterlerle çok sayıda Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi.

Bingöl Saldırısıyla İlgili Vahim İddia
Bingöl-Karlıova yolunda terör örgütü tarafından düzenlenen ve 8 polis memurunun hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili ilginç iddialar gündeme geldi.
Polisleri taşıyan midibüse sinyal kesici jammerin olmadığı, rutin yol kontrolünün yapılmadığı, zırhlı personel taşıyıcı aracın arızalandığı ve uzun süredir arızasının giderilmediği başta olmak üzere bir çok soru yanıt bekliyor.

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Basın Sözcüsü Abdurahman Yılmaz, Karlıova ilçesinde dış görevde bulunan ve görevleri bittikten sonra başka bir görev için Bingöl'e dönüşlerinde hainlerin gerçekleştirdiği menfur saldırının vicdan ve izan sahibi herkesi, her kesimi derinden üzdüğünü söyledi.
Yılmaz, "Sağduyulu halkımız tek yürek olup, insanlık dışı bu hain saldırıyı lanetlerken, kimileri alçakça saldırıya gerekçe üretip, çirkin yüzlerini tekrar faş etmiş ve bu ülkenin namuslu insanlarını bir kez daha şaşırtmamışlardır." dedi.

Bingöl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet mensupları ile ilgili bazı iddialar olduğunu ve bunun sosyal medyada da yer aldığını belirten Yılmaz, bunlarla ilgili gerekli işlemlerin yapılamasını istediklerini kaydetti.

İŞTE CEVAP BEKLENEN O SORULAR
"-Konvoyda neden jammer ( sinyal kesici ) olmadığı doğru mudur?,
-Karlıova'da polis konvoyunun geçişi öncesi 'prosedür gereği yapılması gereken yol kontrolünün yapılmadığı' iddiası doğru mudur?
-Yaklaşık 10 gün önce arıza yapan ve masrafa da bin-bin beş yüz TL olan zırhlı araç neden tamir edilmemiştir?
-Personelin toplu ulaşımında kullanılan tüm araçlar zırhlı mı?
-Eski model ve trafik mevzuatına uygun olmadığı doğru mu?
-Bingöl Emniyeti'ne kayıtlı ve hepsi zırhlı bir Renault Fluence, bir Nissan arazi aracı ve bir de Passat makam aracı olan Bingöl İl Emniyet Müdürü, bu iddiaları biliyor mu?
-'O yoldan gece bile kaç kez geçilmiş ve zırhsız araçla geçmek istemiyoruz" güvenlik zafiyeti var' diye 15-20 Ağustos 2011 tarihlerinde BİMER'e şikayet edilmiş midir?
-Böyle bir şikayet varsa nasıl değerlendirilmiştir? Ne tür tedbirler alınmıştır?
-Şehit Polis memuru Samet Kırcalı, 1 ay izinde iç kulakta sorun olduğu için rapor alıp, raporuna itibar edilmedi mi? Raporlu halde mi göreve gönderildi?
-Karlıova ilçesindeki Kck operasyonu kaç saat sürmüştür?
-Son üç gündür; toplam kaç saat istirahat verilmiştir? Bu verilen istirahat süresinin 10 saati geçmediği doğru mudur?
-Kesintisiz 25 saat çalıştırılma ayda 300 saate varan çalıştırma insan haklarına ve mevzuata aykırı şekilde, olayda şehit olan ve yaralanan emniyet mensuplarının görev yaptırılması doğru mu?Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3239