online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Gövjiklilerin Su Talebi


Gövjiklilerin Su Talebi
Tarih: 21.09.2012 Saat: 23:04
Konu: Köy Haberleri


Elmasırtı Köyü Sedef (Gövjik) Mezrası Sakinlerinden Güneş Tunç, yük hayvanları ile su taşıma eziyetine son verilmesi için köy muhtarı Ziya Bidoş tarafından verilen kaynaktan su getirilmesini istedi.

Yıllardır su sorunu olduğu halde sorunun bir türlü çözülmediğini söyleyen Elmasırtı Köyü Sedef (Gövjik) Mezrası Sakinlerinden Güneş Tunç, daha önce ihalesi yapılıp ancak bir türlü getirilemeyen kaynağın merada olmasından dolayı sıkıntılar yaşandığını dile getirip şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır su sorunumuz vardır. Mezrada bulunan bir kaynak var ancak bu kaynağın bazen suyu havaların sıcak olmasından dolayı kuruyor. Zaten bu kuyunun suyu sağlıklı da değildir. Ayrıca bu kuyudan hem insanlar hem de hayvanlar yararlanıyor. Mezrada 9 hane yaşıyoruz. Yaklaşık olarak bin 5 yüz adet küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Mevcut su sağlıksız olduğu gibi ihtiyaca da cevap vermemektedir. Su sorununun çözümü için 2005 yılında Özel idare teknik personelleri gelip incelemelerde bulundu. Yakın yerde su olmadığından sondaj ile sorunun çözümü düşünüldü ancak 250 metre derinliğe kadar suyun çıkmayacağı tespit edildiğinden sondaj işi de çözüm olmadı. Daha sonra 3 bin 5 yüz metre mesafe bulunan kaynaktan mezramıza su getirilmesi düşünülüp halesi yapıldı. Suyun merada olmasından dolayı köylüler müsaade etmedi. Su sorumuzun çözümü için köy muhtarımız Sayın Ziya Bidoş, bir kaynak verdi. Sayın Bidoş tarafından verilen kaynaktan su getirilmesi için yetkililerin çalışmalar başlatmasını istiyoruz. Bizler de yük hayvanı ile çekilen su çilesine son vermek istiyoruz.”

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3243