online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - “Devlet Tek Çivi Bile Çakmamış”


“Devlet Tek Çivi Bile Çakmamış”
Tarih: 21.09.2012 Saat: 23:18
Konu: Köy Haberleri


Yenidal Köyü Aşağı Kulan Mezrası’na yıllardır yol talebinde bulunduklarını ancak taleplerinin her yıl ertelendiğini söyleyen Mezra sakini Cuma Döğüm, mezralarına devletin tek çivi bile çakmadığını ifade etti.

Mezra yollarının yıllardır olmadığını ve iki yıldır programa alındığının söylendiğini ancak yapılmadığını söyleyen Yenidal Köyü Aşağı Kulan Mezrası sakini Cuma Döğüm, yollarının yapılmasını istedi.
1991 yılında Yukarı Kulan Mezrası’ndan göç sonucu Aşağı Kulan Mezrası’na yerleştiklerini söyleyen Döğüm, devletin mezralarına tek çivi bile çakmadığını ifade edip, artık hizmet edilmesini istedi.

Mezrada elektrik olmadığından kendi imkânları ile elektrik direklerinin taşındığını ifade eden Döğüm, mezraları ile ilgili sıkıntıları dile getirip çözüm talebinde bulundu.

Döğüm, 3 yıl önce mezraya elektrik direklerini kendi imkânımızla getirmemiz sonucu elektriğe kavuştuk. Muratüstü’nde enerji nakil hatlarının değiştirilmesinden dolayı yapılan çalışmada arta kalan 20 adet elektrik direği, Yenibaşak Köyün’den 5 adet, Yenidal ve Hazarşah Köylerindeki çalışmalarda 13 adet ve FEDAŞ’tanda alınan 15 adet elektrik direğini kendi imkânımızla mezraya getirip diktikten sonra elektrik verildi. 80 işçi çalıştırıldı, ücretlerini de mezra sakinleri olarak bizler ödedik. Bu çalışmalarımızda köy muhtarımızı yanımızda görmedik. Şimdi yol ve su talebimiz var, ancak bunların olmasında da yine muhtarın yazılı talebinin olması gerekiyormuş. 20 yıldır bir tek hanelere verilen kapı numaraları için mezramıza gelen muhtarın bize desteği olmayacağı açıktır. Su ihtiyacını kuyulardan çektiğimiz su ile gideriyoruz. 1991 yılından bu yana mezraya hizmet talebimizi 14 ayrı dilekçe ile çeşitli zamanlarda yetkili mercilere ilettik ancak hizmet alamadık. Yol talebimize iki yıldır programa alındığı söyleniyor. Programa alındığı halde yapılmıyor. Yol ve su sorunumuzun giderilmesini talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Solhan Haber
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3244