online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - PKK Korucuyu Katletti, Ortalık Karıştı


PKK Korucuyu Katletti, Ortalık Karıştı
Tarih: 22.09.2012 Saat: 00:06
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl merkeze bağlı Çiçekdere ile Ortaçanak köyleri arasındaki bölgede bugün sabah saatlerinde PKK’lı teröristlerle korucular arasında çıkan çatışmada bir geçici köy korucusu hayatını kaybetti. Son günlerde yaşanan olaylara tepki gösteren halk BDP il binasına saldırdı.

Çiçekdere'de Çatışma
Son yaşanan saldırılarda 10 asker ve 8 polisin şehit olduğu Bingöl'de PKK'ya karşı operasyonlar sürdürülüyor. Bingöl'de, operasyon yürüten güvenlik güçleri, Çiçekdere ve Ortaçanak köyleri kırsalında kırsalında bir grup teröristle sıcak temas sağladı.

Alınan bilgiye göre, Bingöl'de operasyon yürüten güvenlik güçleri, Ortaçanak köyü kırsalında bir grup PKK'lı ile sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada 1 PKK’lı terörist ölü olarak ele geçirildi. Sabah saatlerinde başlayan ve yer yer sıcak temasın sağlandığı çatışmada, Mehmet Çintay adlı köy korucusu şehit olurken, 1 korucu da yaralandı.

BDP Binasına Saldırı!
Bingöl'de bir araya gelen yüzlerce kişi taş, sopa ve sandalyelerle Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Başkanlığına saldırıdı. Partililerin de karşılık vermesi üzerine ortalık adeta savaş alanına döndü.

Bingöl merkeze bağlı Çiçekdere ile Ortaçanak köyleri arasındaki bölgede bugün sabah saatlerinde PKK’lı teröristlerle korucular arasında çıkan çatışmada geçici köy korucusu yaralandı. Koruculardan Mehmet Çintay, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Korucu Çintay’ın şehit olduğunun duyulması üzerine Çiçekdere ve Ortaçanak köylerinden yaklaşık 300 kişi, saat 11.30 sıralarında kent merkezine geldi. Grup, Genç Caddesi üzerinde bulunan BDP il binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş yapanlara katılım olurken BDP binası önüne gelen yüzlerce kişi taş yağdırmaya başladı. Atılan taşlarla binanın camları kurulurken, öfkeli grup binaya girmek istedi. Önlem alan polisler kalabalığa müdahale etti. Kalabalığın sayısının her geçen dakika artması üzerine polis, protestoculara tazyikli su ile müdahalede bulundu. BDP binasının önünde zırhlı araçlarla önlem alan polis, binaya girmeye çalışan kalabalığı binadan uzak tutmaya çalıştı.

Bingöl'de BDP İl Binası Saldırıya UğradıBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3249