online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - BDP'liler Protesto İçin Bingöl'e Geldi


BDP'liler Protesto İçin Bingöl'e Geldi
Tarih: 23.09.2012 Saat: 20:18
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl`de BDP binasına düzenlenen saldırıdan sonra bugün yürüyüş düzenlemek isteyen BDP`lilerle polisler arasında çatışma çıktı.

Bingöl`de Cuma günü BDP binasına düzenlenen taşlı saldırıdan sonra il merkezinde yürüyüş yapmak isteyen BDP`liler ile polisler arasında çatışma çıktı. Yeni Mahalle 5 Yol mevkiinde toplanan BDP`liler izinsiz gösteri yapmaya çalışınca polisin engeline takıldı.

Çoğunluğu Bingöl`ün dışından geldiği belirtilen eylemcilerin polise taşlarla saldırması üzerine polis de biber gazı ve tazyikli su kullanarak göstericileri dağıtmaya çalıştı. Kenar mahallelerde olaylar devam ederken başta esnaflar olmak üzere çok sayıda vatandaş göstericilerin attığı taşlar ve polisin kullandığı biber gazından dolayı zor durumda kaldı.

BDP`lilerin Bingöl dışından eylemci getirdiğini ifade eden vatandaşlar "Başka illerdeki olayları buraya taşımayın ve huzurumuzu bozmayın!" diyerek olaylara tepki gösterdiler. Kentte 2 saatten bu yana süren olaylar ara sokaklarda devam ediyor.

Cuma günü, PKK`nın Bingöl`de son zamanlarda arttırdığı eylemlere tepki gösteren halk, BDP binasına taşlarla saldırmış ve BDP tabelasını indirmişti.

İLKHABu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3250