online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Halk Resulullah'a Sadakatini Gösterdi


Halk Resulullah'a Sadakatini Gösterdi
Tarih: 23.09.2012 Saat: 20:40
Konu: Bingöl Haberleri


Yüzbinlerin katılımıyla gerçekleşen Diyarbakır`daki "Peygamber (sav)`e Sadakat Mitingi"nde, bölgenin müslüman halkı Allah'ın Resulüne sadakatini bildirdi.

Yüzbinlerin katılımıyla başlayan Diyarbakır`daki "Peygamber (sav)`e Sadakat Mitingi"nde selamlama konuşması yapan Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Başkanı Salih Demir, Peygamber sevdasının merkezi Diyar-ı Muhammed`in ayakta olduğunu ve bu saatten sonra kimse Resulün onuruna, iffetine, şerefine, haysiyetine dokunmaya ve dil uzatmaya cüret edemeyeceklerini söyledi.

İsrail asıllı Amerikan film yapımcısı Sam Bacile`nin Hz Muhammed`e hakaret içeren "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmine tepki göstermek amacıyla Diyarbakır`ın tarihi miting alanı İstasyon Meydanı`nda gerçekleşen "Peygamber (sav)`e Sadakat Mitingi" büyük bir heyecan ve öfkeyle başladı.

Kur`an-ı Kerim tilavetiyle başlayan miting, Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Başkanı Salih Demir`in konuşmasıyla devam etti.

Ashabı Keyfin diyarından Diyar-ı Muhammed`e selam getirdiğini söyleyen Demir konuşmasını şöyle sürdürdü; "Ey Müslümanlar, Efendimize alçakça saldırı yapılmıştır. Bizler bugün burada sadakatimizi ve bunlara dur demek için buradayız. Akıllarınca İslam Peygamberini değersizleştirmeye çalışıyorlar. Bu saatten sonra kimse Resulün onuruna, iffetine, şerefine, haysiyetine dokunmaya ve dil uzatmaya cüret edemeyecek. Çünkü tüm Müslümanlar ve Resul sevdasının merkezi Diyar-ı Muhammed ayakta… Diyar-ı Muhammed artık ayakta ve bu iş çözülünceye kadar da ayakta durmaya kararlı ve azimlidir. Efendimizin muhabbetini, sevdasını kalplerimize nakış edelim. Evlerimize sokaklarımıza onu hatırlatacak şekilde afişler, pankartlar asmayı unutmayalım. Gelin hep birlikte onu yaşayalım ve yaşatalım. Haykırıyoruz ki; Ey Allah`ın Resulü, ey âlemlere rahmet elçi ve ey 18000 alemin insini ve cinin nebisi anamız babamız, canımız, evladımız, malımız her neyimiz varsa senin onuruna haysiyetine şerefine fedadır. Ey Allah`ın Resulü, sen ümmetin için şefkatli bir Peygambersin. Ümmetin burada ve sana kurban, sana muhtaçtır Ey Allah`ın sevgilisi… İslam düşmanları, aramıza soktuğu tefrikaları tam bir ümmet bilinciyle ortadan kaldırılabilir."

Miting`te Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed`e üzerine bestelen ilahi, kaside, ezgi ve marşların okunması ile devam ediyor.

Teyfur Hoca: Kininizle Geberin!
ABD ve Siyonist İsrail`e lanetlerin okunduğu Diyarbakır`da İstasyon Meydanı`ndaki "Peygambere Sadakat Mitingi"nde Kürtçe konuşma Molla Osman Teyfur, "Peygamber Efendimiz canımızdan kanımızdan, akrabalarımızdan daha önceliklidir. Buradan şunun haykırıyoruz; `kininizle geberin` diyoruz" dedi.

Geçmişte Peygamberle alay edildiğini ifade eden Teyfur, ama Allah`ın onları helak ettiğini Kur`an-ı Kerimde bize bildirdiğini söyledi. Teyfur, "Allah, Resulü`nü yüceltmiştir. Milyonlarca Müslüman`ı temiz kalbi ile yüceltti, Milyarlarca salâvat ile yüceltti, o`nun düşmanlarını da helak edecektir. Doğu`dan Batı`ya kadar tüm Müminlere sesleniyorum; gün Resulullah`ın ve ailesinin şerefi ve haysiyetini koruma günüdür. Kavim, mezhep ve her türlü ihtilafı bırakıp Resulullah`ın manevi şahsında birleşmemiz gerekir. Allah bir olmamızı, Rehberimiz bir olmamızı istemiştir.

Korkutata: `Hz. Muhammed İle Hz. İsa Kardeştir`
`Peygamber`e Sadakat Mitingi`nde yüzbinlere Zazaca seslenen Molla Sahap Korkutata, Allah Resulü`nün tüm insanlığa gönderildiği için Zaza, Çerkez, Arap, Türk, Kürt hepsinin kardeş olduklarını ifade etti ve Hz. Muhammed İle Hz. İsa Kardeş olduğunu söyledi.

Korkutata, "Ey Müslümanlar; bacılar, kardeşler Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktır. Amerika akıllı olsaydı Hz. Muhammed`e laf atmazdı, çünkü Hz. Muhammed ile Hz İsa kardeştir. İslam Peygamberi Hz. Muhammed rahmet peygamberidir. İnsanlığın kurtuluşu için gelmiştir. İslam düşmanları ona saldırıyorlar, İnsanları kurtuluşu yolundan uzaklaştırmak için. Peygamberin yolu Kürt, Türk, Fars, Arap bütün Müslümanların onun yolundan gitmesi tek kurtuluş yoludur. Hepimiz bu meydanda ona olan sevgimizi ve imanımızı göstermek için geldik. Göktaş Hoca`nın deyimi ile `Burası Diyar-ı Muhammed, Diyar-ı İslam`dır" diyerek konuşmasını bitirdi.

İLKHA


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3251