online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Sorunlara Erken Çözüm Üretilmeli


Sorunlara Erken Çözüm Üretilmeli
Tarih: 27.09.2012 Saat: 22:02
Konu: Köy Haberleri


Hazarşah Yeni Yerleşim İlköğretim Okulu’nun yol ve su sorununu tekrar gündeme getiren Gengörü, sorunların tezelden çözülmesi gerektiğini dile getirip kış ortasında öğrencilerin sıkıntı yaşamamaları için şimdiden çalışmalara başlanması gerektiğini vurguladı.

Temmuz 2012’de okul sorunlarının gündeme geldiğini ve yetkililerin yol ile ilgili çalışmalara başladığını belirten Çağdaş Gıda Ltd. Şti'nin Müdürü Remzi Gengörü, yaz aylarında çözülmesi gereken sorunun hala devam ettiğini dile getirip sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Yaz aylarında okula farklı bir mevkiden yol açıldığını ancak menfez ve stabilize çalışmalarının yapılmadığını ifade eden Gengörü, menfez ve stabilize çalışmalarının kısa sürede yapılmaması durumunda yağışlı havalarla sorunların eskisine nazaran daha da artacağını dile getirip şu ifadeleri kullandı: “şuan açılan yol az bir suyun bile yola gelmesi ile kullanılamayacak durumdadır. Derede menfez eksikliği de sıkıntıları arttırmaktadır. Stabilice ve menfez çalışmaları yapılmaz ise yeni yol daha çok sıkıntıları barındırmaktadır. Okulun su sorunu da çözülmelidir. Okulun içme suyu olmadığından köy meydanında bulunan çeşmeden okula su taşınmaktadır. Yetkililerden burada eğitim gören öğrenciler ve eğitime gönül vermiş öğretmenlerin daha faydalı olmaları için taleplerini yerine getirmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yol stabilize yapılacak, su sorunu giderilecek
Söz konusu sorunların giderilmesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldığımız İlçe Özel İdaresi Müdürü Cahit Çabadak, yol yapımı için İl Özel İdaresi Müdürlüğü’nden iş makinesi beklediklerini dile getirip şu ifadeleri kullandı: “Stabilize çalışmaları için iş makinesi bekliyoruz. İş makinesi geldiği gibi yola stabilize uygulanacağı gibi menfez çalışması da yapılacaktır. Su ile ilgili de İş makinesi temini yapılıp sorunlar kısa sürede çözülecektir.”

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3253