online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - ‘Yüzenada Bizim İçin Önemlidir’


‘Yüzenada Bizim İçin Önemlidir’
Tarih: 27.09.2012 Saat: 22:17
Konu: Köy Haberleri


Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısında 2012 yılında yapılan çalışmalar hakkında birlik üyelerini bilgilendiren Kaymakam Şeref Aydın, 2013 yılı ve sonrası için öngörülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, yapılan projelerin de önemine değindi.

İlçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan TURAN konferans salonunda, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan birlik toplantısında konuşan Solhan Kaymakamı Şeref Aydın; “2012 yılı çalışmalarımız bu güne kadar çok iyi gidiyor. Ben çalışmalarımızda emeği geçen muhtarlarımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize, köylerimize hizmet götürmede bize her zaman destek veren daire amirlerine çok teşekkür ederim. Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz marifetiyle çeşitli alanlarda çalışmalarımız devam etmektedir. Başlama safhasında olan çalışmalarımız ve planlanmış çalışmalarımız da var. Tabii ki bütün çalışmalarımızı sizlerin gayretleri doğrultusunda şekillendiriyoruz. Sonra da birlik encümenimizin istişaresi sonucunda imkânlarımızın ve kaynaklarımızın yettiği ölçüde uygulamaya geçiyoruz. Gerçekten kararları olabildiğince adilane bir şekilde almaya çalıştığımızı hepinizin bilmesi lazım. Bizim için bütün köylerimiz birdir ve ihtiyaçları bu anlayışla değerlendiriyoruz. Eşit olmak demek herkese aynı hizmeti götürme demek değildir. Eşit olmak demek; herkesi ihtiyaç anlamında eşitliğe tabi tutup, ama ihtiyaçlarının önceliğine göre hareket etmek lazım. Yani bunu bilmemiz lazım. Aksi takdirde örneğin on nüfuslu bir mezra ile bin nüfuslu bir köyü aynı potaya sokmuş oluruz. Bu da adilane olmaz. Bizim için hizmette vatandaşımızın olması yeterlidir. Hizmetlerimizi bu yönden devam ettiriyoruz.” dedi.

2012 KÖYDES Kapsamında İlçemize 1.240.000 TL Ödenek Geldi
“Bu sene malumunuz KÖYDES harcamalarını için bize Bir milyon iki yüz kırk bin TL gibi bir miktarda ödenek geldi.” diyen Kaymakam AYDIN, “Bu ödeneğin büyük bir kısmını ikinci kat asfalt yapımında harcadık. Artan ödeneğimiz ile de ek program hazırladık. Bu program kapsamında 6 tane menfez ve bir adet de köprü yaptık. Bir köyümüze de içme suyu getirdik. Yenidal Köyümüzde de asfalt çalışması yapıldı. Bundan dolayı Genel Sekreterimize teşekkür ederiz. Dolayısı ile bir köyümüzün yolu daha da asfaltlanmış oldu. Beklentimiz, önümüzdeki yıl da gelecek ödeneği daha iyi ve verimli bir şekilde kullanarak yoğunluğu asfaltlamaya vereceğiz. Su sorununu büyük bir çoğunlulukla giderdik. Amacımız hiçbir asfaltsız köy yolunun kalmamasıdır ve çalışmamız bu doğrultudadır. Mutlaka köylerimizde içme suyu sorunu vardır. Köylerimizde sayaçların takılması durumunda maliyeti ne olursa olsun eğer su sıkıntısı varsa gidereceğiz. Vatandaşlarımız arasındaki adaletsiz su sarfiyatının da önüne geçmek için su sayaçlarının takılması lazım.” ifadelerini aktardı.

Geçen Yıl Kış Çetin Geçti
Geçen kışın çetin geçmesine rağmen arkadaşlarımızın olağanüstü çabaları ile çetin kış koşullarını üstesinden geldikleri söyleyen Aydın, “Geçen yıl kışın çetin geçmesine rağmen arkadaşlarımızın gece gündüz çalışmaları ile sorunların yaşanmaması için yoğun bir mesai harcandı. Bu arkadaşlarımızın olağanüstü çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak burada vatandaşlarımızın da tedbirli olması gerekiyor. Şimdiden her türlü önlemin alınması gerekiyor. Bu yıl da kış çetin geçerse en azından ona göre hazırlıklı olunması gerekiyor. Köylerimize kanalizasyon yapılması ile ilgili de İl Özel İdaremizin çalışmaları başlamıştır. Önümüzdeki yıl üç köyümüze kanalizasyon yapılacak olup, daha sonraki yıllarda ise diğer köylerimize kanalizasyon çalışmaları devam edecektir. Bu çalışmalar tamamıyla İl Özel İdaresi çalışmaları doğrultusunda gerçekleşmektedir. Burada karar mercii biz değiliz. Bu çalışma hızla devam ederse birkaç yıl içinde köylerimizde kanalizasyon sorunu da kalmamış olacaktır.” şeklinde konuştu.

‘Yüzenada Bizim İçin Önemlidir’

“Birliğimiz sadece köylerimize KÖYDES kapsamında yapılan hizmet ile değil projelerle de uğraşmaktadır.” diyen Kaymakam AYDIN, “ Daha önce SODES kapsamında köylerimize çocuk parkı yapılmış ve Yüzenada projesi ile %75’i Fırat Kalkınma Ajansı desteği ile projemiz yürütülmektedir. Aynı zamanda yine Fırat Kalkınma Ajansı destekli köy pazarımız yapılmaktadır. Bu projemiz de bizim için önemlidir ve Yüzenada projesinin bir ayağıdır. Bu projemize köylülerimizin ürünlerini getirip satmaları sağlanmalıdır. Burada da görev birlik üyeleri olarak sizlere düşmektedir. Bu projelerin devamının getirilmemesi durumunda şimdi yapılmasının hiçbir anlamı olmayacağı gibi başkalarının gelip sahiplenmesine neden olunacaktır. Projelerimizin yapılması için destek veren siz birlik üyelerimize ve karara bağlayan meclis üyelerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ” dedi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Eylül ayı olağan meclis toplantısı dilek ve temenniler bölümü ile son buldu. Dilek ve temenniler bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi AKTAŞ, İlçe Müftüsü İbrahim ÖZDEMİR, Sağlık Grup Başkanı Dr. Erdal İSAT, SYDV Müdürü Recep TAN ve Nüfus Müdürü Mehmet BAYMAZ muhtarlardan beklentilerini dile getirip, kendi birimleri ile ilgili sıkıntılar olup olmadığını muhtarlardan dinlediler.

Solhan KaymakamlığıBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3255