online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - ‘Allah Onları Kahretsin!’


‘Allah Onları Kahretsin!’
Tarih: 27.09.2012 Saat: 22:38
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl’de tek ses olan sivil toplum örgütleri, Peygamber’e olan sadakatlerini bildirip, hakaret edenleri kınayıp lanetlediler. ‘Peygamber’e Sadakat’ basın açıklaması yapan STK’lar, Müslümanların Peygamberleri Hazreti Muhammed (sav)’e olan ‘biat’larını yenilemelerinin gerektiğine vurgu yaptılar.

Bingöl’de faaliyet yürüten sendikalar, dernekler, medya temsilcileri ve siyasi partilerden 30 Sivil Toplum Örgütü bir araya gelerek, ortak basın açıklaması yaptılar.

‘Peygamber’e Sadakat’ basın açıklamasında “Müslümanların Masumiyeti” adlı sözde film olduğu iddia edilen çirkin görüntüleri çekenleri, piyasaya sürenleri, bunu bir sanat olarak değerlendirenleri ya da düşünce özgürlüğü görenleri en ağır biçimde kınayıp lanetlenen basın bildirisinde “Allah’ın, meleklerin ve bütün Müslümanların laneti peygamber düşmanlarının üzerine olsun.” ifadelerine yer verildi.

Tasalı, “Peygamberimizi daha çok öğrenip, öğreteceğiz”
‘Peygamber’e Sadakat’ basın açıklaması öncesi kısa bir konuşma yapan Bingöl Peygamber Sevdalıları Platformu Sözcüsü Hamdullah Tasalı, Müslümanların birlik ve beraberlik üzerine Kur’an ve Peygamber etrafında oluşturmaları gerektiğine dikkat çekti.

Müslümanların bugünkü durumunun sebebini; Müslümanların Peygamberimizi gereği gibi tanımamaları, onun hayatını örnek almamaları, ondan uzak durmaları olduğunu söyleyen Tasalı, “Peygamberimize yapılan bu hakaretlere karşılık vermek için elbette ki meydanlara da ineceğiz, haykıracağız, tepkilerimizi de dile getireceğiz. Bunun yanında Peygamberimizi daha çok öğrenip, öğreteceğiz. O’na ‘biat’ımızı yenileyeceğiz. Yine sanatla uğraşan Müslüman sanatçıların her halukarda Peygamberimizin güzelliğini, örnekliğini beyaz perdeye aktarmaları gerekir” ifadelerini kullandı.

‘Allah, onları kahretsin!
Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklamasını Mustazaflar Cemiyeti üyelerinden Eğitimci Vahit Eser okudu.
Eser, Günün Sadakat günü, Muhammed aleyhisselam’a biat günü ve Müslümanlığımızın onuruna göz dikenlere izzetle karşı durmanın ve haykırmanın günü olduğunu ifade etti.

“Öncelikle “ Müslümanların Masumiyeti” adlı sözde film olduğu iddia edilen çirkin görüntüleri çekenleri, piyasaya sürenleri, bunu bir sanat olarak değerlendirenleri ya da düşünce özgürlüğü görenleri en ağır biçimde kınıyoruz. Allah’ın, meleklerin ve bütün Müslümanların laneti peygamber düşmanlarının üzerine olsun.” denilen basın açıklamasında; “Büyük şeytan Amerika ve İsrail; İslam ve Kur’an-ı’n her geçen gün parıldamasından dolayı çirkin ve nefret dolu bir şekilde öfkelerini kustular. İnsanoğlunun en kutsal simasına karşı yaptıkları bu mel`un hadiseyle, kara yüzlerini gösterdiler. Allah onları kahretsin! Kesinlikle biz bu çirkin görüntüleri Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında, Büyük İsrail Devleti’ni kurabilmek için bölgemizde çevrilen dolapların bir devamı olarak değerlendiriyoruz. Ülkemizde ve bölgemizde sürekli olarak bir kaos ortamı oluşturulmak isteniyor. Ekranlar ve internet insanları manipüle etmek için kullanılıyor. Provokasyon amaçlı birçok olay çıkartılıyor.

Kesin olmamakla birlikte yüz kadar Yahudi işadamından beş milyon dolar bağış toplanarak çekildiği belirtilen bu çirkin görselin You Tube’da yayınlanan 13 dakikalık fragmanında, bir grup oyuncu, “Hz. Muhammed hakkındaki gerçekleri açıklıyoruz” iddiasıyla bir dizi hakareti arka arkaya sıralıyor. Görüntülerde Efendimize(s.a.v) ve O’nun şahsında İslam’a ve tüm Müslümanlara çok ağır hakaretler, iftiralar ve hazmedilemeyecek ithamlar var. Kötünün tasviri de kötü olduğundan bunları açıklamaktan haya ediyoruz.”

“Film, Tam bir faili meçhul cinayet gibi…”

“Böyle bir densizliğe tepkisiz kalmamız mümkün değildir. Bu görüntüler karşında sokaklara dökülmemek, en şiddetli cevabı vermemek için bir Müslüman’ın tüm sinirlerini aldırması gerekir.” ifadelerinin yer aldığı açıklamaya şöyle devam edildi: “Ancak biz biliyoruz ki o çirkin görüntüleri çekenlerin gayesi de zaten bu. Ortalığı karıştırmak. Libya’da, Mısır’da, Yemen’de insanlar sokağa dökülüyor. Tepkiler kan dökülmesine kadar varıyor ve Amerikan savaş gemileri yine bölgeye geliyor. Sanki ikinci bir 11 Eylül tezgâhlanıyor. Sanki bu ülkelerin yeni yönetimlerine bir mesaj veriliyor. Bunun bir provokasyon olduğu oyuncuların kandırıldıklarını ve filme dublaj yapıldığını ileri sürmelerinden belli. Muhtemelen artık hayatlarından da endişe ediyorlardır. Sözde filmin yapımcısı olduğu söylenen Sam Bacile adlı bir hayalet karakter çıkıyor. Nerede, hangi stüdyoda çekildiği, senaristinin kim olduğu bilinmiyor. Tam bir faili meçhul cinayet gibi… Müslümanlar olarak, onurlu birer insan olarak Âlemlere Rahmet Efendimiz Hazret-i Muhammed’e ve O’nun şahsında İslam’a yapılan bu çirkin saldırıyı, bu çirkin görüntüleri piyasaya sürenleri, daha önce de buna benzer çirkinlikleri yapanları tekrar en ağır biçimde kınıyoruz. Ancak üstüne basa basa şunu söylüyoruz ki biz bu olayları uluslar arası siyasetin haricinde üç beş densizin haddini bilmezliği olarak değerlendirmiyoruz. Bu tamamen bilinçli bir saldırıdır.”

“Canımızı bile fedaya hazır olduğumuzu peygambere sevdalı Bingöl halkı olarak haykırıyoruz…”
Basın açıklamasının devamında Eser, şu ifadeleri aktardı: “Canımızdan, ömrümüzden, malımızdan ve evladımızdan daha kıymetli bildiğimiz Hazret-i Muhammed aleyhisselam’a yapılan bu saldırıyı kendimize yapılmış kabul ediyoruz. Saydığımız noktalardan bize gelen bir saldırıyı nasıl kabul etmiyorsak, dünya ve içindeki her şeyden daha hayırlı olan Efendimiz Ahmed Muhammed aleyhisselam’a yapılan küçük, büyük hiçbir saldırıyı asla kabul etmiyor; bu noktada Müslüman izzetine ve İslam’ın güzelliğine yakışır her türlü tepkiden, eylemden, mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz. Peygamberimizi sevmenin en güzel örneğini onun ashabı verdi. Onlar “Peygamber, müminlere kendi öz canlarından daha önceliklidir” ayetinin ilk muhatabıydılar. Onlar, “De ki: Sizden bu çabam karşılığında bir ücret istemiyorum; istediğim tek şey içinde yakınlık olan bir sevgidir” ayetinin ilk muhatabıydılar.
Gerekirse sahabeyi kiramdan Hubeyb bin Adiy, Zeyd bin Dessine’ler gibi canımızı bile fedaya hazır olduğumuzu peygambere sevdalı Bingöl halkı olarak haykırıyoruz… Haykırıyoruz… haykırıyoruz...!”

‘Mesleğimizde müminlerin uhuvveti esastır’
“Siyonizmin ve uzantılarının emrinde olan ekipler, Müslüman halkları önce tahrik edip kışkırtıyor, provakatörlerle kitleleri şiddete sürüklüyor ve akabinde terörizmle mücadele adı altında gelip bölgemize yerleşiyorlar. Aynı senaryoyu defalarca oynadılar ve oynamaya devam ediyorlar. Bütün bu karışıklıklara zemin oluşturan temel faktör ise Müslümanların bugünkü parçalanmışlıkları, bölük pörçük oluşlarıdır. Biz inanıyoruz ki insanların hem inançlarına hem de canlarına ve mallarına kasteden bu zalim dünya düzeninden kurtuluşun yolu hakkı üstün tutan bir anlayışla kurulacak olan İslam Birliğidir. Bu doğrultuda Müslümanların imanlarının selameti için gerekirse Ahiretini de feda etmeye hazır olan Üstad Bediüzzaman şöyle der: “… Mesleğimizde müminlerin uhuvveti esastır. Yalnız küfre, zındıkaya, dalalete cephe alır. Büyük bir düşmanın hücumu zamanında dâhili düşmanlıkları bırakmak elzemdir. Yoksa hücum eden büyük düşmana yardım hükmüne geçer.”

“Bu coğrafyanın tek harcı İslam’dır”
“Gelin içinde bulunduğumuz halimizi değiştirelim ki Allah da halimizi ve geleceğimizi hayırlı kılsın! Nefsi, şahsi, örfi ve hissi tepki ve duygusallıkları bir tarafa bırakarak Allah için birbirini sevenler, O’nun için buğz edenler, O’nun için birbirini affedip kardeş olan ‘ Müslümanlardan olalım!’ Gelin, İslam ümmetine layık bir fert, faydalı bir mümin ve tüm Müslümanları sevip sayan hoş görüp kucaklayan bir şahsiyet olalım! Bilmek lazım ki; Kuvveti, çoğunluğu, imtiyazı ve çıkarı hak sayan zihniyetlerin zulüm ekip kaos biçmeleri kaçınılmazdır. Bu coğrafyanın tek harcı İslam’dır. Rabbim iştirakinizden dolayı ecirlerinizi ihsan eylesin ve Muhammed Mustafa aleyhisselam’ın yolunu sürdürenleri iki dünyada da aziz eylesin! Hz. Muhammed (s.a.v.) şefaati üzerinize olsun. Allah’u Teala hepinizden razı olsun.”

Program, Anadolu Gençlik Derneği Bingöl İl Başkanı Abdullah Narin’in okudu dua ile son buldu.

Basın açıklamasına destek veren STK’lar

Bu basın açıklamasına destek veren ve katılan sivil toplum kuruluşları şöyle sıralandı:
Bingöl Peygamber Sevdalıları Platformu, Memur- Sen, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Mustazaflar Cemiyeti, Nur-Der, Buhara Eğitim Vakfı, Merhamet Eli Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Bayındır Memur-Sen, Enerji Bir-Sen, Birlik Haber-Sen, Kültür Memur-Sen, Saadet Partisi, Hak-İş Bingöl Temsilciliği, Demokratik Sendikalar Konfederasyon Bingöl Başkanlığı, Kalem-Der, Tavz-Der, Genç-Der, Kar-Der, Çağrı-Der, İHH Bingöl Temsilciliği, Bingöl Fm, Doğru Haber Gazetesi Bingöl Temsilciliği, İlke Haber Ajansı Bingöl Temsilciliği, Evrensel Hafızlar Derneği.

Solhan Haber


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3256