online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Bingöl'ün % 99'u Kur'an ve Siyeri Seçti


Bingöl'ün % 99'u Kur'an ve Siyeri Seçti
Tarih: 04.10.2012 Saat: 00:01
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl ve genelinde öğrencilerin büyük çoğunluğu seçmeli derslerden "Kur`an-Kerim ve Hz. Muhammed`in Hayatı" derslerini tercih etti.

4+4+4 sisteminin temellerinden birini oluşturan seçmeli derslere ilişkin ilk veriler netleşmeye başladı. Bingöl'de Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammed'in Hayatı derslerine yoğun ilginin olduğu öğrenildi.

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, seçmeli derslerde yüzde 99 oranında Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammed'in Hayatı derslerinin seçildiğini söyledi. Sarı "Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammed'in Hayatı derslerinden sonra sırayla Matematik Uygulamaları ve resim dersi ilgi gördü" dedi.

Seçmeli derslerin ortaokul ve lise de olduğunu hatırlatan Sarı: "İlimizde öğrencilerimiz seçmeli derslerden yüzde 99 Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammed'in Hayatı'nı seçtiler" dedi.

Türkiye genelinde rapor alınarak çocukların okula gönderilme oranının yüzde 3,5 olduğunu belirten Sarı: "Bingöl'de hiçbir velimiz rapor alarak, çocuklarını okula göndermemezlik yapmadı. Aksine veliler çocuklarını okula göndermek için yoğun ilgi gösterdiler" ifadelerini kullandı.

Bingöl'de Endüstri Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi'ne yoğun bir ilginin olduğunu aktaran Sarı, atama sürecinin devam ettiğini vurgulayarak, öğretmen sıkıntısının olmadığını sözlerine ekledi. 

İLKHA


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3263