online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Arakonak'ta Müzakere Eğitimi


Arakonak'ta Müzakere Eğitimi
Tarih: 14.10.2012 Saat: 15:04
Konu: Köy Haberleri


İMKB Arakonak İlköğretim Okulu’nda Uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk Eğitimi verildi.

Solhan Eğitim Derneği ve Uluslararası Genç Liderler Akademisi (UGLA) ortaklığında düzenlenen Uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk Eğitimi verildi. Eğitmen Enes Çelik ve okul Rehber Öğretmeni Gülşen Yavuz tarafından 6 Ekim 2012 Cumartesi günü okul toplantı salonunda 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen eğitimde amacın; müzakere ve arabuluculuk terimleri ve süreçleri konusunda farkındalık yaratmak olduğu ifade edildi.

Eğitim hakkında bilgi veren Çelik, şu ifadeleri kullandı: “Eğitim sonunda katılımcıların müzakere ve arabuluculuk terimleri ve süreçleri konusunda temel bilgiye sahip olması, herhangi bir uyuşmazlık durumunda çözüm alternafilerini geliştirmelerini sağlamak, müzekere yolu ile problemlere çözüm arayışı içerisinde olmasını sağlamak yada arabulucu tarafından (üçüncü kişi) problemlerin çözümünü kolaylaştırma farkındalığı kazandırmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Eğitim boyunca şeker oyunu, müzakere rolleri ve arabuluculuk rolleri oynatılarak katılımcıların doğrudan süreci yaşayarak kazanım elde edilmesi sağlandı.”

Eğitim sonunda katılımcılara sertifikalarını veren Çelik, okulda bir müzakere ve arabuluculuk odası oluştururarak katılımcıların okulda arabulucu rolleri üsteleneceklerini de kaydetti.

Solhan Haber / Solhan Eğitim Derneği

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3269