online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - ‘Su Sorununun Giderilmesini İstiyoruz’


‘Su Sorununun Giderilmesini İstiyoruz’
Tarih: 14.10.2012 Saat: 15:08
Konu: Köy Haberleri


Yenidal Köyü Aşağı Seydan Mezrası’nda su sorunu yaşadıklarını söyleyen Mezra sakini Agah İşeri, yıllardır yaşanan su sorununun giderilmesine ilişkin taleplerine her defasında yetkililerce yakın zamanda sorunun giderileceği karşılığı verilmesine rağmen sorunun hala devam ettiğini söyledi.

Yenidal Köyü Aşağı Seydan Mezrası sakinlerinden Agah İşeri, su sorunlarının 8-9 yıl önce gelen sel felaketinden sonra yaşanmaya başladığını dile getirip sorunun gerekli mercilerin bilgisi dahilinde olmasına rağmen çözüme ilişkin bir şeyin yapılmadığını söyledi.

Yenidal Köyüne Bağlı Aşağı ve Yukarı Seydan olmak üzere iki mezranın olduğunu ve iki mezranın da su sorununu yaşadığını ancak Yukarı Seydan Mesrası sorunun giderildiğini söyleyen İşeri, Aşağı Seydan mezrası su sorunun da giderilmesini istedi.

8-9 yıl önce evlerin yakınında bulunan ve su kaynağının içinden geçtiği derede sel feraketinin yaşanması ile boruların tahrip olmasından dolayı su sorunu yaşadıklarını ifade eden İşeri, “boruların tahrip olduğu günden bu yana sorunu yetkili mercilerle paylaşıp çözüm bekliyoruz. Her defasında birkaç gün sonra ya da yakında sorunun çözüleceğini söylüyorlar. Yıllardır aynı söylemler devam ediyor, bizlerde aynı eziyeti yaşıyoruz. Artık sözlerin fiiliyata geçmesini istiyoruz. Kaptaj ile evler arasındaki bölgede her hangi bir sorun bulunmamaktadır. Kaynak ile kaptaj arasındaki bölgede borular tahrip olduğundan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Bu aradaki boruların yenilenmesi gerekiyor. Aynı zaman da kaynakta suyun toplanması için dranaj gerekiyor. Yıllar önceki çözüm de ise boru parçalanmak süreti ile su toplanmıştı. Bir günlük bir çalışma ile sorunun tamami ile çözülmesi mümkündür. Yukarı Seydan suyunun yapılması talebi dilkeçesinde Aşağı Seydan suyu talebi de vardı. Yukarı Seydan su sorunu giderildi. Aşağı Seydan su sorunun da giderilmesi için yıllardır çözüm bekliyoruz. Yetkililerden sesimize kulak vermelerini ve sorunun giderilmlerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3270