online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - PKK'nın Hazarşah Katliamı Lanetlendi


PKK'nın Hazarşah Katliamı Lanetlendi
Tarih: 24.10.2012 Saat: 16:19
Konu: Köy Haberleri


Hazarşah Köyü Aksakal Mezrası’nda 20 yıl önce terör örgütü PKK tarafından katledilen vatandaşlar için anma programı düzenlendi.

Solhan’a bağlı Hazarşak Köyü Aksakal Mezrası yakınlarından 20 Ekim 1992 yılında terör örgütü PKK tarafından katledilen vatandaşlar için anma töreni düzenlendi. Şehitler anıtının bulunduğu mevkide düzenlenen anma törenine, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Komando Yüzbaşı Murat Özcan, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Bingöl Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşması yapan Hazarşah Jandarma Karakol Komutanlığında görevli Jandarma Başçavuş Mustafa Karakuş, birlik ve beraberliğin önemine değindi.

“Devlet her zaman yanımızda oldu, ilgisini esirgemedi”

Hazarşah Köyü Aksakal Mezrası Geçici Köy Korucularından Enver Yılmaz, “20 Ekim 1992 de bölücü terör örgütü tarafından burada yapılan katliamın 20.yıl dönümüdür. Bugün bizim için hem yürekleri hüzünlendiren hem de devletimizi her zaman ki gibi yanımızda görmenin sevinci ile gönülleri coşturan bir gündür. Bugün şehitleri anma günüdür. 20 Ekim 1992 günü burada 19 köylümüz şehit edilmiş ve 7 köylümüz ise çeşitli yerlerinde yaralanmıştır. Olayın olduğu günlerde ve bugünlerde devletimiz sürekli bizim yanımızda oldu, bizleri korudu ve acılarımıza ortak olarak yaralarımızı sardı. Daima yardım etti. İlgisini esirgemedi. Öksüz ve yetim kalanlara ana baba oldu, onları korudu, kolladı, çeşitli iş imkânları verdi. Devletimize her zaman minnettarız. Geçmiş yıllarda birçok insanımızı; bilgisizlik, cahillik ve nedensiz korkularla kaybettik. Bir anlamda da bu acılar bizlere bir arada durmamız gerektiğini vatanımızı yedisinden yetmişine kadar tek yürek ve inançla korumamız gerektiğini gösterdi. Şu anda görüyoruz ki bölücü terör örgütü ve yandaşları yollara haince mayın döşemekten başka bir şey yapamamaktadır. Bunun sebebi yandaş bulamamasıdır. Bizler ülkemize yönelik her yönden yapılan terör olaylarını görmekteyiz ve buna göre de yeni nesillerimizi yetiştirmekteyiz.” şeklinde konuştu.

“Hepimiz; biriz, beraberiz, kardeşiz…”

“PKK terör örgütü tarafından anıtta ismi bulunan kadın, çocuk, genç yaşlı demeden hiçbir şekilde ayrım yapmadan bunların canına hunharca kıymıştır.” diye sözlerine başlayan BİŞHAK Başkanı Ziya Sözen, “Bunu yapanlar sizce insan olabilir mi? Bir yaşlının, hamile bir kadının, bir günlük askerin, yeni evlenmiş bir gencimizin, sivil savunmasız vatandaşımızın ne suçu olmuş olabilir? Bunları hunharca katletmek ancak PKK terör örgütü tarafından insanlıktan nasiplenmemiş insan duygusu tatmamış insanlar tarafından yapılabilir. Biz ölümlerinin 20. yılında şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyoruz. Onlara bu kurşunları sıkanları nefretle şiddetle lanetliyoruz. Değerli vatandaşlar, biz Çanakkale’de, Sarıkamış’da, Galiçya’da ülkenin birçok yerinde aynı mevzide omuz omuza mücadele vermiş aynı dava uğruna aynı vatan uğruna namus uğruna bayrağımız uğruna ve istikbalimizin uğruna canlarını vermiş aziz şehitlerimizin torunlarıyız. O gün nasıl Çanakkale de Türkü’yle Kürdü’yle Laz’ıyla Çerkez’iyle birdik, beraberdik aynı omuzda mücadele vererek aynı mevzide şehit olduysak bugünde doğu ve güneydoğunun birçok yerinde hiç birbirini tanımamış Hakkârilisi, Bingöllüsü, Vanlısı, Trabzonlusu aynı mevzide omuz omuza PKK’ya karşı mücadele vererek beraber şehit oluyorlar. Bu da gösteriyor ki dilimiz, rengimiz ayrı olsa da hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların akabinde ilçe Müftülüğü’nde görevli Vaiz Mürsel Gökdere, Kur’an-ı Kerim okuyup dua ederek program tamamlandı.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3281