online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - İlk Hacı Kafilesi Bingöl'e Döndü


İlk Hacı Kafilesi Bingöl'e Döndü
Tarih: 08.11.2012 Saat: 23:12
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl’den, kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi, 3 Kasım 2012 günü günün son saatlerinde Türkiye’ye döndü.

Türkiye’den ikinci kafile olarak kutsal toraklara giden ve Bingöl’ün ilk grup hacısı olanlar, hac farizasını tamamladıktan sonra evlerine döndüler. Kutsal topraklardan Bingöl’e ilk dönen Hacıların aileleri heyecanla beklerken, karşılama anında duygusal anlar yaşandı.

Dini vecibelerden biri olan hac farizasını tamamlayan Bingöllü Hacılar, 3 Kasım 2012 günü saat 21.00 sularından Havayolu ile Elazığ’a gelip buradan karayolu ile Bingöl’e ulaştılar. 4 Kasım 2012 günün saat 01.00 sularında evlerinde aileleri ile olan Hacılar, kendilerini karşılayan aile ve yakınları ile hasret giderip karşılıklı dua ve temennilerde bulundular. Duygusal anların yaşandığı buluşmada, hacılar ve aileleri uzun süre hasret giderdi. Duygularını aktaran hacılar, kutsal topraklarda yaşadıklarını anlatacak kelimeler bulamadıklarını ve herkesin oralara giderek, o duyguyu yerinde yaşamaları gerektiğini söylediler.

193 kişi olduğu öğrenilen Bingöl’ün birinci grup hacı kafilesinin öncülerinden Solhanlı Kiğı Müftüsü Naim Döner ve Solhan Ulucamii İmam-Hatibi Mehmet Bingöl hacılara gerekli bilgilendirmelerde yardımcı oldukları aktarılırken Bingöllü hacıların birbirlerine yardımcı oldukları paylaşıldı. Bingöllü Hacıların birbirlerine yardımcı olduğunu aktaran Solhanlı Hacılar, Mekke’de rahatsızlanan Bingöllü Hacı Eşref Vergi’nin rahatsızlandığı ve yaklaşık bir hafta tedavi gördüğü aktarılıp tedavi sırasında hacıların kendisini yalnız bırakmadığını söylediler.

4 Kasım 2012 günü günün ilk saatinde ailesine kavuşup hasret gideren Bingöllü Hacı Eşref Vergi, aynı gün saat 18.00 sularında rahatsızlanıp kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde Vefat ettiği öğrenildi. Vefat eden Vergi’nin Bingöl aile kabristanında defnedildiği, taziyesinin ise Bingöl Merkez Yenimahalle Camii Taziye Evinde kurulduğu öğrenildi.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3294