online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmen


Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmen
Tarih: 13.11.2012 Saat: 21:08
Konu: Bingöl Haberleri


24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ankara´ya gidecek 81 il temsilcisi öğretmenler ile ilgili Duyuru yazısı ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 26.09.2012 tarih ve 27251 sayılı yazıları ile ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlamalarının ana temasının “Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratanlar” olarak açıklanmıştı.

Bu bağlamda Bakanlık Türkiye’nin 81 ilinde görev yapan Öğretmenlerden okul içinde ve okul dışında çalışmaları incelenerek her ilden 1 temsilci belirlendi.

Bakanlık Web sitesinde yayınlanan listeye göre okul içinde ve okul dışında gerçekleştirdiği etkinliklerle Bingöl’ü 22-23-24 Kasım günlerinde Ankara’da temsil edecek Öğretmen Karlıova ilçesi Taşlıçay İlkokulunda çalışan Öğretmen Veysel ÇELİKER olarak açıklandı.

“Sessiz Çığlık Bir Öğretmen’in Hikayesi” adlı Türkiye’nin ilk çocuk sinema filmi, Birleştirilmiş Sınıflarda kalite nasıl artırılır adlı eğitim filmi, Simurg Eğitim Felsefesi, Oryantiring’in eğitimde kullanılması gibi çalışmalarının yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapan Çeliker’in çeşitli sivil toplum kuruluşları aracılığı ile onlarca köy okulunun ücretsiz boya-badana işlerinin yaptırılması yüzlerce yetim çocuğun tespit edilerek ücretsiz giydirilmesi gibi etkinlikleri bulunduğu ifade ediliyor.
Çalıştığı ilçe de 2011 yılında ilçeye verdiği hizmetlerden dolayı Karlıova halkı tarafından ödüllendirilen Çeliker, Bakanlık tarafından “Mesleğinde Fark Yaratan” öğretmenler arasına dahil edildi.
Çeliker,23-24-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan “Öğretmenler Günü” kutlamalarına Bingöl’ü temsilen katılacak.81 ili temsilen Ankara'da çeşitli temaslarda bulunacak öğretmenlerin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de bir araya gelecekleri öğrenildi.

VEYSEL ÇELİKER KİMDİR?
Veysel ÇELİKER, 07/09/1984 yılı Bingöl ili, Solhan İlçesi Asmakaya köyü Karatay Mezrası doğumlu. İlköğrenimimi Bingöl Vali Güner Orbay İlköğretim okulu ve 100. Yıl ilköğretim okullarında tamamladıktan sonra Bingöl Anadolu Öğretmen Lisesinde eğitim hayatıma devam etti. Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği programından 2007 yılında mezun oldu ve aynı yıl Samsun-Ayvacık ilçesi Çökekli köyü Şehit Ertan Ad ilköğretim okulunda sözleşmeli öğretmen olarak görevime başladı.
Yine aynı yıl Bingöl İli Karlıova İlçesi Taşlıçay ilköğretim okuluna atandı ve halen aynı okulda öğretmenlik hayatıma devam etmekte. Evli ve 1 çocuk babası olan Çeliker, birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev yapmaya devam etmektedir.

Tavz.Net
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3306