online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Başörtüsü Yasağına Tepki


Başörtüsü Yasağına Tepki
Tarih: 29.11.2012 Saat: 21:14
Konu: Bingöl Haberleri


Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şube Başkanı Hamdullah Tasalı, MEB yönetmeliğiyle resmileşen başörtüsü yasağına çok sert bir tepki göstererek, "Ülkede onarılması zor yaraların açılmasına ve toplumda huzursuzluklara neden olabilir" dedi.

BİNGÖL - Başörtüsü yasağının MEB yönetmeliği ile resmileşmesine tepkiler gelmeye devam ediyor. Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi Başkanı Hamdullah Tasalı konuyla ilgili İlke Haber Ajansına açıklamalarda bulundu

Tasalı, "Her söyleminde özgürlükçü olduğunu ve özgürlüklerin yolunu açtığını dillendiren başbakana ve hükümetine yakışmadı diyoruz ve esefle karşılıyoruz. Müslüman bir ülkede maalesef hala inancımız üzerinde ve inancımızın gereği olan başörtüsü üzerinde Ak Parti Hükümeti döneminde de yasakların devam etmesi bu kanunla okullarda başörtüsü yasak olması bizleri derinden üzmüştür. Bu hareketleriyle Müslüman halkın kendilerinden beklenenlere cevap verememiştir. Müslüman halkın umutlarını başka bir bahara bırakmıştır" dedi.

Bu yanlış kararın tekrar incelenip düzeltilmesini talep eden Tasalı, "Bu karar, Anayasa`nın 24. maddesindeki eğitimin eşitlik ilkesine aykırıdır. Eğitim öğretim hakkı gasptır. Bu yasayla adeta Hindistan`daki kast sistemi hortlatılmak isteniyor. Başörtülüler ancak imam olabilir ve ancak imam hatibe gidebilir. Diğer liselerde başörtülü gidilemeyecek ve okumayacaklar. Böyle bir çelişkinin biran önce düzeltilmesini istiyoruz" dedi.

Nihat KANAT / İLKHABu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3316