online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Havaalanı Haziran'da İNŞALLAH


Havaalanı Haziran'da İNŞALLAH
Tarih: 29.11.2012 Saat: 21:25
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl Havaalanı inşaat alanında yapılan gözlemlerde, pistin bittiği, terminal binalarının dış cephe giydirmeleri, betonarme yollar ile peyzaj çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığı görüldü.

Şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede yer alan Bingöl Havaalanı toplam 1 milyon 744 bin 500 m2 arazi üzerine kurulu. Bingöl Havaalanı pisti bitti, terminal binası da bitmek üzere. Yüklenici firma güvenlik duvarları, yol bağlantısı ve çevre düzenlemesi çalışmalarını süratle yürütüyor.

2 bin 300 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğindeki stol tipi havaalanı yıllardır ödeneksizlik nedeniyle inşaatı yarım kalmıştı. 2009 yılında Ak Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın Devlet Bakanı olmasıyla birlikte İl Özel İdaresi yükümlüğünden alınarak Ulaştırma Bakanlığı’na devredildi. Geçtiğimiz yıllarda havaalanının altyapı, üst yapı ve emniyete yönelik ihaleleri yapılarak çalışmalara hız verilmişti.

TEKNİK BİNALARDA SON ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Yükleniciliği Sarıdağlar İnşaat A.Ş. tarafından yapılan Terminal Binası, Kule, İtfaiye ve Emniyet Binaları, Güç Merkezi, Isı Merkezi, Hizmet Binası, Teknik Bina, Nizamiye Kontrol Noktası ile saha içi betonarme ve çevre düzenlemesi işleri tamamlanmak üzere.

TERMİNAL BİNASINDA DIŞ GİYDİRME YAPILIYOR

Pist çalışmalarının tamamlandığı havaalanında terminal binasının dış cephe giydirmeleri ile peyzaj çalışmaları devam ediyor. Firma yetkilileri elektrik ve elektronik sistem çalışmalarının da yılbaşına kadar tamamlanmayı hedeflediklerini belirtiler.

YILLIK KAPASİTE 500 BİN YOLCU
Bingöl'ü hava köprüsüyle 50'ye yakın ile bağlayacak Bingöl Havaalanı'nın yıllık kapasitesi 500 bin yolcu olacak. Bingöl Havaalanı Altyapı İkmal ve Müteferrik İşler için proje tutarı 11 milyon 444 bin 786 TL. Altyapı ile ilgili fiziki gerçekleşme yüzde 56. Üstyapı ve müteferrik işler inşaatı için proje tutarı 27 milyon 700 bin 446 TL. Emniyete yönelik işler inşaatı için ise proje tutarının 7 milyon 164 bin TL.

BİNGÖL GAZETESİBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3318