online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - “Kadınlar İş Yapmayıp Şikayete Gider”


“Kadınlar İş Yapmayıp Şikayete Gider”
Tarih: 08.12.2012 Saat: 23:50
Konu: Köy Haberleri


Arakonak Beldesi’nde vatandaşlar ile birlikte yapılan İnsan Hakları Komisyonu toplantısında her türlü şikayetin bildirilmesinin açıklanması üzerine söz alan bir vatandaş; “Kadınların şikayet hakkı da olursa evde iş yaptıramayız. Her talebimizde şikayete giderler” dedi.

Kasım ayı insan hakları komisyonu toplantısı Arakonak Beldesi’nde yapıldı. Belde halkı ile bir araya gelen insan hakları komisyonu üyeleri kapalı kapıların arkasında toplantılar yapmaktansa vatandaşların haklarının korunması için gerekirse kendi ayaklarına giderek sorunları dinlemek ve çözüme katkı sunmak için çalıştıklarını aktardılar.

İnsan Hakları komisyonu başkanı olarak ilk olarak söze başlayan Solhan Kaymakamı, komisyon hakkında belde sakinlerini bilgilendirdikten sonra hizmetler konusunda Belediye Başkanı’ndan dolayı işleyişten ve hizmetlerden haberdar olduğunu ancak şikayet konusu olabilecek durumları da belde sakinlerinden dinlemek için beldeye gelmeyi tercih ettiklerini söyledi.

Arakonak’ın belde olmasından dolayı her daim hizmet talebi için vatandaşların ilçeye gelmediğini dile getiren Kaymakam Aydın, Belediye’nin hizmet ürettiğini ve Solhan Belediyesi’nin de destek verdiğini dile getirip vatandaşlardan şikayetçi oldukları konular varsa paylaşmalarını istedi.

Sırası ile komisyon üyeleri kendilerini tanıttırken komsiyon ile ilgili bilgi paylaşıp, vatandaşların taleplerini paylaşmalarını istediler.

Belde sakinleri; toplantının Arakonak’ta yapılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirirken yeşil kart ile ilgili yeni düzenlemeden dolayı mağdur olduklarını ve Beldede hizmet veren Aile hekimin görevde olduğunda çok alakadar ve görevini eksiksiz yaptığını ancak her daima görevde bulamadıklarını aktardılar.

Komisyon üyelerinin üçüncü kişilerin çözümünü gerektirecek ailevi sorunların da komisyona iletilmesi talepleri üzerine söz alan bir vatandaş, “Kadınlar da mı şikayet edebiliyorlar. Eğer kadınlar da şikayet edebiliyorlarsa o zaman her gün Solhan’a gelip gitmekten artık evde iş yapmaz olurlar” dedi.

Vatandaşların şikayetlerini pek komisyona iletmemelerinin nedenlerini irdeleyen komisyon üyeleri, bölgede bir çok sorunun akil insanlar ile çözüldüğünden dolayı kimsenin komisyonu tercih etmediği gibi kamu hizmeti ile ilgili sıkıntıların da direk kurumla birinci elden görüşme imkanından olduğundan komisyonun tercih edilmediği ifade edildi.

SOLHAN HABERBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3329