online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - 'Bingöllüler Günü' Coşkuyla Kutlandı


'Bingöllüler Günü' Coşkuyla Kutlandı
Tarih: 14.12.2012 Saat: 00:18
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl'ün, trafik plaka kodunun '12' olması nedeniyle '12.12.2012' tarihi 'Bingöllüler Günü' olarak kutlandı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda çeşitli programlar düzenlendi.

12. 12. 2012 Dünya Bingöllüler Günü etkinliklerine katılmak için Bingöl’e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Bingöl eski milletvekilleri, kurum amirleri hazır bulundu.

12. 12. 2012 Dünya Bingöllüler Günü’nde ikisi erkek biri kız olmak üzere üç bebek hayata gözlerini açtı. Etkinlikler çerçevesinde hastaneye giderek bebekleri ve ailelerini ziyaret eden Bakan Yılmaz, 1 kız ve 1 erkek bebeğe isim verdi.

Eski isimleri sevdiğini belirten Bakan Yılmaz, kız bebeğe Ayşe adını, erkek bebeğe de İbrahim adını verdi. Ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulunan Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, yeni doğan üç bebeğe altın taktılar.

Ziyaretlerinin akabinde İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Demir’den sağlık alanındaki çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Yılmaz, daha sonra beraberindekilerle birlikte Bingöl Belediyesi tarafından yapılan 12 parkın açılışı ve daha önce dikilen 12 Bin adet fidanın temsili fidan dikim programına katıldı.

Park açılışının akabinde beraberindekilerle Genç Caddesi’nde kurulan ve mahalli yemeklerin yanı sıra Bingöl’de üretilen ürünlerin yer aldığı stantları dolaşan Bakan Yılmaz, Bingöl Balını ve mahalli yemekleri tattı.
Stantları tek tek dolaşıp üreticilerle bir süre sohbet eden Bakan Yılmaz, buradan da PTT Kavşağı’nda düzenlenen konsere katıldı. Bingöllü ses sanatçıları Avni Polat, Maral ve Servet Kocakaya’nın sahne aldığı konserde çekilen halaya katılan Bakan Yılmaz, daha sonra buradan ayrıldı. Konser alanında toplanan binlerce Bingöllü, seslendirilen türküler eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Program, saat 15.00’da Bingöl Üniversitesi’ndeki Selahattin-i Eyyubi Kütüphanesi’nin açılışı ve Bingöl konulu panelle devam etti.

Akşam saat 19.00’da Belediye Kültür Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in de katılımıyla gerçekleştirilen Bingöl Kültür Gecesi’nde standup gösterisi, halkoyunları gösterisi, dengbejlerin türküleri, 12.12.12 Dünya Bingöllüler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin takdimi ve sanatçıların mini konserleri oldu.

Kutlamadan bir kaç kare:


Bingöl MedyaBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3341