online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Kasman Yolunun Yapılmasını İstediler


Kasman Yolunun Yapılmasını İstediler
Tarih: 26.12.2012 Saat: 14:29
Konu: Köy Haberleri


Elbaşı Köyü sakinleri, geçtiğimiz ilkbahar aylarından meydana gelen heyalan sonucu köy yollarının bozulduğunu dile getirip sorunun giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundular.

Yol sorunlarının giderilmesini isteyen Elbaşı (Kasman) Köyü sakinleri, aylar önce meydana gelen sorunun küçük çaplı bir çalışma ile de çözülebileceğine dikkat çekip yetkililerden sorunlarını çözmelerini istediler.

Geçtiğimiz yıl çetin geçen kış şartlarından dolayı toprağın suya doyma oranın yüksek olması nedeniyle meydana gelen heyelan sonucu köy yollarından bozulmaların olduğuna dikkat çeken Elbaşı (Kasman) Köyü sakinleri, “İlk bahar aylarında köy yolumuz heyelan sonucu bozuldu. Geçtiğimiz yıl asfalt yapılan yolumuzun bu yıl ikinci kat asfalt yapımı gündemdeydi ancak meydana gelen heyelan sonucu yolumuz bozuldu. Sorun İlçe Kaymakamımıza şifaen aktarıldı ve Sayın Kaymakamımız da sorunla ilgileneceğini söyledi. Yaz aylarında tek araba geçişi sağlanabiliyordu. Hergün o yolu öğrenci servisleri kullanmaktadır. Kar yağışı ile birlikte yolun büyük tehlike yaratacağı ortadadır. Yetkililerimizden yol sorunumuzu çözmelerini istiyoruz. En büyük tehlikeyi de hergün yolu kullanmak zorunda kalan öğrenci servisleri ve içinde bulunan çocuklarımız yaşamaktadır. Etkili bir kar yağışı meydana gelmeden sorunun çözülmesini istiyoruz” şeklinde konuşarak yetkililerden sorunlarını çözmelerini talep ettiler.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3342