online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Yaralı Vatandaş İçin Yoğun Çaba


Yaralı Vatandaş İçin Yoğun Çaba
Tarih: 27.01.2013 Saat: 18:37
Konu: Köy Haberleri


Gençtavus Köyü Bardaklı Mezrası Dere Murt Mevkii’nde kaynar su dökülmesi sonucu yaralanan vatandaşın hastaneye ulaştırılması için yoğun bir çaba sarf edildi.

Gençtavus Köyü Bardaklı Mezrası Dere Murt Mevkii’nde kaynar su dökülmesi sonucu yaralanan vatandaşın hastaneye ulaştırılması için Sükyan Köy muhtarı Mehmet Yanık’ın organizasyonu ile Sübyan ve Sülünkaş köyü sakinlerinden bir grup vatandaş, Hedik (Lekon) takarak 9 saatlik yolculuk sonunda Gençtavus Köyü Bardaklı Mezrası Dere Murt Mevkii’ne ulaştılar.

30 kişilik grup sabah saat 05.00’te Sükyan Köyü Karyağdı Mezrası’ndan yola çıkıp, çığ tehlikesinden de korunmak amacıyla Reşik dağının zirvesinden yürümek suretiyle saat 11.00’da Gençtavus Köyü Budaklı Mezrası Murt Deresi mevkiine vardılar. Zaman kaybına sebebiyet vermeksizin hastayı alıp saat 15.00’da Sükyan Köyü Karyağdı Mezrası’na döndüler.

Özel İdare ekipleri de 24 saatlik aralıksız çalışma ile vardiyalı bir şekilde yolu açarak Karyağdı Mezrası’na ulaştılar. Sıcak su dökülmesi sureti ile yanan vatandaşı sağlık birimlere yetiştirilmesi için gayret gösteriler. Acil 112 ekipleri de vatandaşların getirdiği yatalak hastayı Solhan Devlet Hastanesine ulaştırdılar.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3365