online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - HÜDA-PAR Bingöl Teşkilatı Kuruldu


HÜDA-PAR Bingöl Teşkilatı Kuruldu
Tarih: 12.02.2013 Saat: 22:34
Konu: Bingöl Haberleri


‘Siyaset alanında yapacağımız hizmetlerimiz ile öncelikle Rabbimizin rızasını kazanmaya çalışacağız’ diyen HÜDA-PAR İl Teşkilatı Kurucu Başkanı Tasalı: “Daha sonra halkımızın rızasını ve sevgisini kazanacağız. ‘Halkın rızasının, Hakk’ın rızasında olduğu’ bilinciyle hareket edeceğiz” dedi.

Kısa bir süre önce kuruluşunu ilan edip parti programını kamuoyu ile paylaşan Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR), Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına başladı. HÜDA- PAR, Bingöl İl Teşkilatı, Bingöl Valiliğine verdiği dilekçe ile resmen kuruldu.

Bingöl Valiliği ve Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerden sonra gazetecilerle basın toplantısı düzenleyen HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilat Kurucu Başkanı Hamdullah Tasalı, parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

30 Ocak 2013 günü saat 12.30’da Pi-la Restaurant’ta düzenlenen toplantıya HÜDA-PAR’ın Bingöl kurucu teşkilat idaresi de katıldı.
Hür Dava Partisi’nin Bingöl’de resmen teşkilatlandığını söyleyen Tasalı, genel merkezin verdiği yetkili ile Bingöl Valiliği’ne teşkilat kuruluş dilekçesini verdiklerini bildirdi. Parti binasının Kültür Caddesi 2.Aybek İşhanı No: 4/3 adresinde hizmet vereceğini ifade eden Tasalı, teşkilatın hayırlı olması temennisinde bulundu.

“Halkımızla yoğun temaslarımız olacak”
Önümüzdeki günlerde ilçe ve belde teşkilatlarını kurmak için yoğun bir gayret ve çaba içinde olacaklarını ve ivedilikle bu çalışmaları yapacaklarını kaydeden Tasalı: “Daha sonra il, ilçe ve belde teşkilatlarımızın açılışlarını yapacağız. Bunu inşallah siz değerli basın mensuplarımızın aracılığı ile halkımıza ve kamuoyuna duyuracağız. Bingöl ilimizin genelinde teşkilatlarımızın açılışlarını yaptıktan sonra partimize üye kayıtları yapmaya başlayacağız. Bingöl ili genelinde teşkilatlanmamızı bitirdikten sonra halkımızla yoğun temaslarımız olacak, bu çerçevede partimizin programını halkımızla paylaşacağız” dedi.

“Davamız; hürriyettir, adalettir, hakkaniyettir”
Partilerinin amaç ve ilkelerinden de bahseden Tasalı: “İslam coğrafyasında ve ülkemizde mevcut olan siyaset arenasında insanı ve İslami değerlerimizin gündeme gelmediğini, ihmal edildiğini, kaale alınmadığını, kimi zaman zor ve baskı kullanılarak halkların bu yöndeki taleplerinin yasaklandığı hepinizin malumudur. Hür Dava Partisi (Hüda-Par) bu değerleri en üst düzeyde dile getirecek ve bu değerlerimizin hayata uygulanır kılmak için büyük bir çaba içinde olacaktır. Bu alanda yapacağımız hizmetlerimiz ile öncelikle Rabbimizin rızasını kazanmaya çalışacağız. Daha sonra halkımızın rızasını ve sevgisini kazanacağız. “Halkın rızasının, Hakk’ın rızasında olduğu” bilinciyle hareket edeceğiz. İnsani ve İslami değerlerimizi siyasete taşıyarak hakim ve uygulanır kılmaya çalışacağız. Siyasette, kimden gelirse gelsin doğru söylem ve uygulamaların destekçisi olacağız. Yine kimden gelirse gelsin yanlış söylem ve uygulamaların karşısında olacağız, dik duracağız, ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz, adaleti, hakkı, özgürlüğü ve bizleri biz yapan değerlerimizi hiç kimseye feda etmeyeceğiz. Davamız; hürriyettir, adalettir, hakkaniyettir, her türlü zulmün sona ermesidir, huzurdur, barıştır, dayanışma ve kardeşliktir. Bütün varlığımız ile bu gayeler için mücadele ediyoruz. Bu gayretimiz ile Allah’ın huzuruna varmak istiyoruz. Adalet ve hakkaniyet üzere bir Bingöl inşa etme özlemi taşıyan, herkesi Hüda-Par’a davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3372