online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Doğu: Durmak Yok Hizmete Devam


Doğu: Durmak Yok Hizmete Devam
Tarih: 12.02.2013 Saat: 23:00
Konu: Solhan Haberleri


Özellikle eğitim öğretim alanında öğrencilerin başarı çıtalarının artması Solhan’da yeni yatırımları zorunlu kıldığını söyleyen Doğu, “Solhan kamuoyu şunu bilmelidir: Sorumluluğun biz de olduğu bilincindeyiz ve çalışmalarımız bu sorumlulukları yerine getirmek içindir.” dedi.

Solhan’da eğitim alanında önemli yatırımların yapıldığını ve bundan sonra da hizmetlere devam edileceğini söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, Kurulduğu günden beri insanlarımıza hizmet etmeyi kendisine görev telakki eden Ak Parti; her alanda insanlarımızın refah seviyesini yükseltmenin uğraşındadır. İktidarımız her gün halkımıza yeni bir hizmet sunmaktadır. Ak Parti’nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Partimiz karanlık dönemleri geride bırakmamıza vesile olan bir ışık olmaya devam etmektedir. Solhan halkımız hükümetimizin bir taraftan Ülkemizin geleceğinin şekillendirilmesinde diğer taraftan ise yatırımlarla halkına hizmetine şahit olmaktadır. 50 yıl sonra insanlar bugünlerde yapılan hizmetleri yad ederken dualarını bu hizmetleri gerçekleştirenlerden esirgemeyecektir. Özellikle eğitim öğretim alanında ilçemizde öğrencilerin başarı çıtalarının artması ilçemizde yeni yatırımları zorunlu kılmaktadır. Solhan kamuoyu şunu bilmelidir. Biz sorumluluğun biz de olduğu bilincindeyiz. Çalışmalarımız bu sorumlulukları yerine getirmek içindir.” İfadelerini kullandı.

“Barınma problemi Solhan’da tarih oluyor”
“Özellikle köylerimizden eğitimini devam ettirmek isteyen gençlerimizin barınma probleminin bulunduğu kamuoyu tarafından yakından bilinmekteydi.” diyen Doğu, “Barınma problemi olan yaklaşık 300 gencimiz her yıl başka illere gidip eğitim öğretimlerini devam ettirmekteydi. Artık Solhan barınma konusunda kendi kendine yetecek bir ilçe olacaktır. Çünkü; 2010 yılında yapılan 300 kişilik Solhan Lisesi pansiyonuna ek olarak, 2012 yılı yatırım programına alınarak ihale edilen ve yapımına başlanan 300 kişilik Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Pansiyonu, SYDV tarafından 300 kişilik Kız Öğrenci Yurdu, KDRP kapsamında 200 kişilik Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Pansiyonu ve 2013 yılı yatırım programında yapılacak 200 kişilik İmam Hatip Lisesi Pansiyonu ile birlikte ilçemizde toplam 1300 kişilik lise öğrenci pansiyonu ile Solhanlı öğrencilerimizin artık barınma problemi kalmayacağı gibi her yıl ilçe dışından da ilçemize öğrenci gelerek eğitimlerini Solhan’da almaları sağlanacaktır. Bu yatırımlar ile Solhan’da yaklaşık 30 yıl barınma problemi kalmayacaktır. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

“Solhan’da normal eğitim hayal olmaktan çıktı”

Solhan’da şu anda 5 okulun ikili eğitim yapıldığını söyleyen Doğu, “Bu durumun eğitimin kalitesini olumsuz etkilediği ve buna çözüm bulunmasının zorunlu olduğunun bilincinde olan Ak Parti Hükümetimiz yeni yatırımlarla halkımıza hizmet etmektedir. Bu anlamda yeni okullar yapılması ve derslik başına düşen öğrenci sayısının azaltılması önem arz etmektedir.

2012 yılında Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim okuluna yapılan ek 8 derslik yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2013 Yılı Yatırım Programına alınması teklif edilen 24 Derslikli İmam Hatip Lisesi, Boğlan Mahallesine 14 Derslikli İlköğretim Okulu, Yenimahallemizde 24 Derslikli İlköğretim Okulu, Dilektepe Köyümüze 14 Derslikli Taşımalı Merkezi olacak İlköğretim Okulu, Solhan Yatılı İlköğretim Bölge okuluna 14 Derslik ve Kapalı Spor Salonu yapılmasının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak yatırım programına alınan okullarımız Bingöl İl Genel meclisi tarafından da meclis kararı ile onaylanıp ödenekleri ayrıldı. Özellikle çocuklarımızın Sosyal, Sportif ve Kültürel etkinliklerde göstermiş olduğu başarılardan ötürü Yatılı Bölge Okuluna Yeni ve modern bir Spor Salonu yapılması bizi mutlu etmektedir. Hükümetimiz; Eğitim Öğretime önemsediğinin en güzel kanıtı yapacağımız bu güzel hizmetler olacaktır. Eğitimde fiziki koşulların iyileştirilmesi derslik sayısının arttırılması beraberinde kaliteyi de getirecektir. Bu süreci yakından takip edip desteğini esirgemeyen; Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz’a ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Eşref Taş’a teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

AK Parti İlçe Başkanı Doğu, “Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar ilçemizde sahip olduğumuz tüm dersliklerin 3’te ikisini Ak Parti iktidarımız döneminde inşa ettik. İlçemizde derslik sayımızın artması sınıflarımızı ciddi manada rahatlatacaktır. Sınıflardaki öğretmen başına düşen öğrenci sayısı azalmış ve zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması ile de ülkemizdeki okuma oranının artırılması ve toplumun eğitim seviyesinin yükseltilmesi amaçlanmıştır. Ak Parti olarak halkımıza layık olmaya devam edeceğiz. Durmak yok hizmete devam” şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3377