online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Yılmaz’dan Solhan'a Müjde!


Yılmaz’dan Solhan'a Müjde!
Tarih: 12.02.2013 Saat: 23:16
Konu: Solhan Haberleri


Solhan’da bir Gençlik Merkezi ve bir de 500 kişi kapasiteli Spor Salonunun 2013 yılı yatırım programına alındığını müjdesini veren Kalkınma Bakanı Yılmaz, 24 Derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak İmam Hatip Lisesi’nin de yapılacağını açıkladı.

Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz Solhanlı hemşerilerine Gençlik Merkezi ile 500 kişi kapasiteli Spor Salonunun 2013 yılı yatırım programına alındığını ve 24 Derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak İmam Hatip Lisesi’nin de yapılacağı müjdesini verdi. Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada; Solhan’da bir Gençlik Merkezi bir de 500 kişi kapasiteli Spor Salonunun 2013 yılı yatırım programına alındığını ve yapılacak iki projenin toplam maliyetinin de 4 Milyon 800 Bin TL olduğunu söyledi.

Bakan Yılmaz ile Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’ın girişimleri sonucunda 2013 yatırım programına alınan Gençlik Merkezi ve Spor Salonu projeleri ile ilgili açıklama yapan Bakan Yılmaz, Gelecekte sağlıklı bir nesil yetiştirtmek, gençleri spora yönlendirmek, ülkemize sporcu kazandırmak, bölgemizi sportif alanlarda kalkındırmak ve en önemlisi gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bu yatırımların önemli olduğunu söyledi. Bu önemli gelişmenin Solhan ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Yılmaz, Bingöl için sportif alanda ve diğer alanlarda yatırım çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Solhan’a İmam Hatip Lisesi
Solhan ilçesinde 24 Derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak İmam Hatip Lisesi yapılacak. Toplam proje tutarı 11 Milyon TL olan İmam Hatip Lisesi için de Kalkınma Bakanlığı bu yıl 1.5 Milyon TL ödenek tahsis etti.

Yatırım ödenekleri Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsis edildi
Kalkınma Bakanı Yılmaz, ayrıca; Bingöl`de yeni bir Anadolu Lisesi ile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`ne Spor Salonu yapılacağı müjdesini verdi.
Yılmaz, yaptığı açıklamada; Bingöl’de yeni bir Anadolu Lisesi, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne Spor Salonu ile Solhan’a İmam Hatip Lisesi olarak yapılacak bu üç projenin toplam tutarlarının 27 Milyon 250 bin TL olduğunu, Kalkınma Bakanlığı’nca projelerin bir an önce hayata geçirilebilmesi için 2013 yılında bu üç projeye toplam 3 Milyon 325 TL ödenek tahsis edildiğini söyledi.
İki yılda yapılan eğitim yaptırımlarının toplam maliyetinin 64 milyon 867 Bin TL olduğunu vurgulayan Yılmaz, yatırım ödeneklerinin Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsis edildiğinin altını çizdi.

2012-2013 Eğitim Yatırımları
Bingöl’de geçen yıl itibariyle devam eden fiziksel eğitim yatırımlarına değinen Bakan Yılmaz: “Bilindiği üzere, Bingöl’de eğitim ihtiyacının karşılanması ve kaliteli eğitimin toplumun hizmetine sunulması amacıyla daha önce yatırım programına alınan Genç Anadolu Lisesi, Genç İmam Hatip Lisesi, Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bingöl Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu, Bingöl Merkez TBMM Vakfı Fen Lisesi Pansiyonu, Bingöl Merkez Zihinsel Engelliler Okulu, Bingöl Merkez Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu, Bingöl Solhan Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi ve pansiyon binalarının yapımları devam etmektedir. Adaklı Anadolu Lisesi ve 200 kişilik pansiyon binası ile Bingöl merkez 16 derslikli Endüstri Meslek Lisesi, pansiyon binaları ve atölyeleri yapım işi de 2013 yılı içerisinde ihale edilecektir. Bu yıl yapımına başlanıp iki yıl içerisinde tamamlanacak eğitim alanında yeni üç projeyle birlikte toplam 64 milyon 867 Bin TL’lik eğitim yatırımı yapılmış ve yatırım ödenekleri de Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsis edilmiştir.”

Anadolu Lisesi
Bingöl Merkezde 16 Derslik, Spor Salonu, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve konferans salonundan oluşacak Anadolu Lisesi yapılacak. Toplam proje tutarı 15 milyon TL olan Anadolu Lisesi için Kalkınma Bakanlığı bu yıl 1,5 Milyon TL ödenek tahsis etti.

Bingöl Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu
Yine Bingöl Merkezde, 699 metrekare kullanım alnına sahip Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu yapılacak. Toplam proje tutarı 1 Milyon 250 bin TL olan Spor Salonu için Kalkınma Bakanlığı bu yıl 325 bin TL ödenek tahsis etti.

“Yapamayacağımız işin vaadini vermedik”
Hükümet olarak hiçbir zaman, yapamayacakları bir şey için vaatlerde bulunmadıklarını, söz verdikleri işi de yerine getirdiklerini kaydeden Bakan Yılmaz, Bingöl’ün uzunca bir dönem çeşitli hükümetler tarafından ihmal edildiğini ancak AK Parti Hükümetleri döneminde her konuda hizmet geldiğini ve gelmeye devam edeceğini, bunlardan bir tanesinin de Eğitim olduğunu, yarının Türkiye’sinde Bingöllüleri daha iyi yerlerde görebilmenin yolunun eğitimden geçtiğine dikkat çekti.
Bakan Yılmaz, Bingöl Milletvekili Eşref Taş ile birlikte Bingöl için çalıştıklarını, başta Valilik ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü olmak üzere, eğitim konusunda yeni projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese Bingöl halkı adına şükranlarını sundu.

“Kalkınmanın merkezinde insan vardır”
Kalkınmanın merkezinde insan olduğunu, insanın geçtiği en önemli evrelerden bir tanesinin de eğitim olduğunu, en kalıcı eserin, öğretileriyle, zihinlerde bırakacağı izle yine insanın kendisi olduğunu belirten Bakan Yılmaz, öncelikli hedeflerinin “toplumun her bireyine yetenekleri doğrultusunda uygun eğitim ortamlarının sağlanması, bu mekânlarda kendine güvenen, problem çözen, üretken, bizi biz kılan değer yargılarına sahip bireyler yetiştirmek” olduğunu sözlerine ekledi.

Solhan Haber
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3379