online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Pirbuv’da Yol, Su ve Elektrik Yok!


Pirbuv’da Yol, Su ve Elektrik Yok!
Tarih: 01.03.2013 Saat: 11:47
Konu: Köy Haberleri


Gençtavus Köyü Bardaklı (Pirbuv) Mezrası’nda yol, su ve elektrik sorununun yaşandığını dile getiren mezra sakinlerinden Murat Doğu, sorunların çözülmesini talep etti.

Gençtavus Köyü Bardaklı (Pirbuv) Mezrası’nda mezra sakinlerinden Murat Doğu adındaki bir vatandaş, mezrada; yol, su ve elektrik sorununun yaşandığını dile getirdi. Her yıl elektrik sorununun çözüleceği ile ilgili beyanların olduğunu ancak yıllardır bunların hayata geçirilmediğini dile getiren Doğu, mezrada 12 hanede vatandaşların yaşandığını ifade edip şunları aktardı: 

“12 handen oluşan bir mezrada hala elektriksiz bir yaşam sürdürülüyor. Mezramıza 2011 yılında içme suyu çalışmaları başlanmış olup mezraya içme suyu getirildi. Ancak, içme suyu deposu sorunlu, kaptajlar ise betondan yapılması gerekirken taştan yapıldığı için su sıkıntısı yaşanıyor. Mezraya içme suyu ulaşmıyor. Yol çalışmaları yapıldı lakin bu çalışmalarda tamamlanamadı. Köye gelen yolun aşırı rampalı oluşundan dolayı çalışmalar tamamlanamadığından yol sorunu da yaşamaktayız. Yetkililerimizden su ile ilgili sorunun giderilmesi, eksik kalan mezra yolunun tamamlanması ve mezraya elektrik verilmesi hususunda gerekli çalışmaları yaparak sıkıntılarımızın giderilmelerini istiyoruz.”

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3381