online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Solhan’dan Bakan Yılmaz’a Teşekkür


Solhan’dan Bakan Yılmaz’a Teşekkür
Tarih: 01.03.2013 Saat: 12:07
Konu: Solhan Haberleri


Solhan’da Gençlik Merkezi, 500 kişi kapasiteli Spor Salonu, 24 Derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak İmam Hatip Lisesi’nin 2013 yılı yatırım programına alındığını müjdesini veren Kalkınma Bakanı Yılmaz’a teşekkür edildi.

Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan ve Solhan-Der, Kalkınma Bakanı Yılmaz’a Solhan’da Gençlik Merkezi, 500 kişi kapasiteli Spor Salonu, 24 Derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak İmam Hatip Lisesi’nin 2013 yılı yatırım programına alınmasında katkı sunduğundan dolayı teşekkür ettiler.

Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, “Kalkınma Bakanı Yılmaz’ın Solhan için gayretlerinin olduğu yapılan hizmetler ile kamuoyunun da yakinen haberdardır diyerek şunları aktardı: “ilçemize daha öncede birçok hizmet yapıldı. Yakın zamanda da Sayın Bakanımız tarafından Gençlik Merkezi, 500 kişi kapasiteli Spor Salonu, 24 Derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak İmam Hatip Lisesi’nin 2013 yılı yatırım programına alındığını müjdesi verildi. Bunu Solhanlılar olarak sevinçle karşılıyoruz. Sayın Bakanımızın taleplerimizin yerine gelmesi ve ilçemizin hak ettiği yatırımı alması için gayret ettiğini tüm halkımız bilmektedir. İlçemizin hak ettiği hizmetin gelmesine katkı sunan ve gerekli desteği hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz’a, milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Eşref Taş’a ve spor salonu ve gençlik merkezi konusunda destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Erdal Arıkan’a kendim ve ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, “AK Parti Solhan ilçe Teşkilatımız olarak ilçemiz ile ilgili Eğitim, Sağlık, Ulaşım, Tarım Hayvancılık,  Gençlik, Spor, Turizm ve Köylerimizin alt yapı hizmetleri ile ilgili daha önce tespit ittiğimiz sorunlarımızı Sayın Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Eşref Taş’a iletmiştik.  Son bir yıl içerisinde Eğitimde, Ulaşımda, Turizmde, Gençlik ve Spor da, çok güzel yatırımların yapılmasına şahit oluyoruz. Özellikle gençlerimizin büyük bir umutla beklediği yeni Spor Salonu ve Gençlik merkezinin yatırım programına alınarak yapılacak olması gençlerimiz arasında sevinçle karşılanmıştır. İlçemizin sorunlarının bir bir çözüme kavuşması İlçe halkımız tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.  İlçemize bu hizmetlerin yapılmasında ve gerekli girişimlerde bulunup destek veren ve hizmetleri ilçemize uygulanmasında katkı sunan Sayın Bakanımıza ve Milletvekilimize Teşkilatım adına şükranlarımızı sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan: “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 24 derslik İmam-Hatip Lisesi ve Pansiyonu, YİBO’ya kapalı Spor Salonu, 14 Derslik Taşımalı Eğitim Merkezi, Boğlan Mahallesi’ne 28 Ağustos İlköğretim Okulu yıkılarak yerine 14 derslik yeni okulun yapılması, Yenimahalle’ye 14 derslik bir okulun yapılması, Solhan YİBO’daki eski dersliklerin tamamının yıkılarak yerine 14 derslikli modern okulun yapılması için gerekli çalışmalarda bulunan ve ödeneğin çıkmasında önemli rol alan Sayın Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz’a, çalışmalara katkı sunan Bingöl Milletvekili Sayın Prof. Dr. Eşref Taş’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Sarı’ya ve personellerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Solhan-Der Basın Sözcüsü Abdulgafur Bildik: “İlçemizde ilköğretim ve ortaöğretimin fiziki sorunlarının giderilmesi ve barınma sorunlarının çözülmesi ile ilçemize Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin yapılması için 2013 yılı yatırım programına alınması katkı sunan ve bu hizmetlerin ilçemizde uygulanmasını sağlamakta duyarlı davranan Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a ve Bingöl Milletvekili Sayın Prof. Dr. Eşref Taş’a teşekkür ederiz.” dedi.

Solhan Haber
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3384