online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Arakonak'ta Başarılar Ödülendirildi


Arakonak'ta Başarılar Ödülendirildi
Tarih: 05.03.2013 Saat: 12:56
Konu: Köy Haberleri


İMKB Arakonak İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Kahvaltı programında okulun akademik başarısına dikkat çekilirken yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İMKB Arakonak İlköğretim okulunda 28 Şubat 2013 günü kahvaltı programı düzenlendi. Düzenlenen kahvaltı programına Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Arakonak Belediye Başkan Vekili Ahmet Döner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Şube Müdürleri Ömer Abdulaziz Döger ile Zülfü Çalışkan ve IMKB Arakonak Ortaokulu idareci, öğretmen ve personelleri katıldı.

Kahvaltıdan sonra İMKB Arakonak İlköğretim Okulu Müdürü Ekrem Nom, Kaymakam Aydın’a brifing verdi. Brifingde; Okulun akademik, sosyal ve sportif durumlarda okulun elde ettiği başarılara değinen Nom, okulun ilçemizin göğsünü kabarttığını vurguladı. Son beş yıl içinde öğrencilerinin 17 birincilik, 10 ikincilik ve 6 üçüncülük elde ettiklerini vurgulayan Nom, öğrencilerin ayrıca sayısız ferdi birinciliklerinin olduğunu belirtti.
590 öğrencilerinin olduğunu söyleyen Nom, 2006-2007’de 8. sınıf öğrencilerimiz % 25 başarı göstererek SBS’yi kazandılar. 2007/2008’de 8. sınıf öğrencilerimiz % 15 başarı göstererek SBS’yi kazandılar. 2008/2009’de 8. sınıf öğrencilerimizden 26’sı başarı göstererek % 40 başarı çıtası ile SBS’yi kazandılar. 2009/2010’de 8. sınıf öğrencilerimizden 13’ü başarı göstererek % 30 başarı çıtası ile SBS’yi kazandılar. 2010/2011’de 8. sınıf öğrencilerimizden 22’si başarı göstererek % 45 başarı çıtası ile SBS’yi kazandılar. 2011/2012’de 8. sınıf öğrencilerimizden 46’sı başarı göstererek % 54 başarı çıtası ile SBS’yi kazandılar. 2012/2013 de hedefimiz %60’ın üstünde bir yerleştirme gerçekleştirmektir. Yaptığımız etkinliklerde bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan Arakonak Belde Belediye Başkanımız Sayın Nazmi Çalışan'a teşekkürü borç bilirim. Çünkü Başkan bey, her etkinlik için bize yardımcı oluyor. Ayrıca Okuldaki çoğu problemimiz Sayın Başkanımız sayesinde çözüme kavuşturuluyor.” İfadelerini kullandı.

Aydın, “Sizlere olan güvenim tamdır”
Kahvaltıda bir araya geldikleri için mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam Aydın, “Okulun bazı İhtiyaçlarının olması normaldir. Belde Belediyemiz sağ olsun bize yardımcı oldular. Başkan Bey'in şahsında tüm belediye teşkilatına teşekkür ederim. Akademik Başarınız % 54'dür. Bu yıl bu çıtanın yükselmesini bekliyoruz. Başarılarınız ilde göğsümüzü kabartıyor. Sayın Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’ın “Solhan Eğitim işini öğrenmiştir.” sözü Solhan’da eğitimin geldiği noktanın göstergesidir. Sizlere olan güvenim tamdır. Başarıda emek sizlerindir. Ülkemizin geleceği olan çocukların sizlere emanet olması sizlere daha ağır sorumluluklar veriyor. Görüş ve önerilerinize her zaman açığım. Okulunuza ait spor alanı olmaması bizleri üzmektedir. İnşallah yakın zamanda bu sıkıntıları da aşacağız.” şeklinde konuştu. 

Dereceye giren öğrencilere ödül verildi
Kaymakam Aydın’dan sonra söz alan Solhan Belediye başkanı Niyazi Çavuşoğlu, “Okulun başarısının kendilerini de mutlu ettiğini ifade edip belediye olarak her zaman eğitimcilerin yanında olduklarını söyledi. Solhan Merkeze yeni bir salon ve Gençlik Merkezi yapılacağını da hatırlatan Çavuşoğlu, bunların yapılmasının da başarıların arttıracağını ifade etti.

Önceki hafta ilde yapılan Atletizm yarışmasında İl birincisi ve İl İkincisi olan öğrencilere çeşitli ödüller verilerek Başarılarından ötürü öğrenciler ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yusuf Yavuz tebrik edildi. Daha sonra ana sınıfı öğrencileri Kaymakam Aydın’a çiçek takdim ettiler.  

Ayrıca 3. sınıf öğrencileri arasında bilgi yarışma düzenlenip düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Kaymakam Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Niyazı Çavuşoğlu’na kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. 

SOLHAN HABER

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3390