online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Solhan'a İmaj Şart!


Solhan'a İmaj Şart!
Tarih: 27.03.2013 Saat: 20:45
Konu: Solhan Haberleri


İlçenin güneyinde yapımı devam eden mini terminal ile modern yapıların çoğalacağı Solhan’da, mini terminal bölgesinde bulunan binaların görüntü kirliliği oluşturmasından dolayı bölgeye özel bir çalışmanın gerektiği dile getirildi.

Solhan’da her geçen gün yeni ve modern yapılar göze çarpmaktadır. İlçede özellikle son yılarda yapılar ilçenin imajına da büyük katkı sunduğu dile getiriliyor. Şehit Mehmet Türksever Bulvarında yapılan yapılar ilçenin görümüne güzel katkı sunarken gerek Solhan Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kültür Merkezi ve gerekse 2013 yılında yapımı gerçekleşecek olan Gençlik Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Spor Kompleksi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun yapılması ile güzel mimari ve çevre düzeni beklentileri yükselmektedir.

Aynı zamanda Solhan Belediyesi tarafından Boğlan Mahallesi’nde yapımına devam eden Mini Terminal ile çarşı merkezinde bulunan trafik kirliliğinin giderilmesi vatandaşları sevindirirken modern projesi olan mini terminalin çevresi ve terminal yolunun geçiş güzergahı ile ilgili de bazı beklentiler gündeme gelmektedir. Yapımı devam eden mini terminale giden yolun kuzeyinde bulunan alan çöp alanına düştüğü için bunun kötü imaj olduğunu dile getiren vatandaşlar, Solhan Belediyesi’nin bu alan ile ilgili özel çalışma sergilemesi gerektiğini söylediler.

Bölgede bulunan metruk mezbaha binasının bir an önce yıkılması ve bölgedeki çöplerin kaldırılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, mini terminalin tamamlanması ile çevre yolunun söz konusu bölgeden geçeceğini dile getirerek mevcut mezbaha binası için de başka bir bölgede yeni bir binanın yapılması gerektiğine dikkat çektiler.

Mini terminal önünde geçen yolun kuzeyindeki bulunan yapıların görüntü kirliliğini oluşturduğunu ifade eden vatandaşlar, söz konusu yapıların ya tadilat edilip güzel görüntü sağlanması gerekir ya da söz konusu bölgedeki yapı sahipleri bir araya gelip eski olan tüm yapıları yıkarak ilçenin imajına yakışan modern yapılar yaparak ilçenin imajının iyi olmasına katkı sunmaları gerektiğini ifade ettiler.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3397