online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - SYDV’den 640 Öğrenciye Yardım


SYDV’den 640 Öğrenciye Yardım
Tarih: 08.04.2013 Saat: 13:56
Konu: Solhan Haberleri


Solhan  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 3294 Sayılı Kanun kapsamında yürüttüğü ayni ve nakdi yardım faaliyetleri ile vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyor.

Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmadı. İlçemiz merkez ve bağlı birimlerinde eğitim gören ve ailesinin maddi durumu iyi olmayan 640 öğrenciye İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca giyim yardımı yapıldı.

Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak ailelere gıda, yakacak, giyim, barınma, sağlık, nakit para, eğitim yardımları gibi yardımlar yapıldığını belirten SYDV Müdürü Recep  Tan; “Vakıf tarafından verilen yardımlar arasında eğitim yardımları önemli bir yer tutuyor. İlçe merkezinde ilköğretim ve ortaöğretimde eğitim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit ettik. Tespit ettiğimiz bu öğrencilerimizin ayakkabı numaraları, bedenleri ve cinsiyetlerine göre ihtiyaç duyduğu giyecek malzemelerini belirledikten sonra, Vakıf Mütevelli Heyeti'nin destekleri ile merkezi İstanbul'da bulunan Tema Mağazacılık (LC Waikiki) firmasından sağlanan 27.991 TL tutarındaki toplam 2.568 parça giyecek malzemesi, daha önceden belirlediğimiz bu ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımını yaptık.

Maddi durumu iyi olmayan ve zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren öğrencilere destek olmaya devam edeceğiz. İlgili firma ile yapılan görüşmelerde ilköğretim ve orta öğretimde eğitim gören, ihtiyaç sahibi olarak tespit edilen 800 öğrenciye daha nisan ayında giyim yardımı yapmayı planlanmaktayız.” şeklinde konuştu.

Solhan KaymakamlığıBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3404