online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - HÜDA PAR Solhan İlçe Teşkilatı Açıldı


HÜDA PAR Solhan İlçe Teşkilatı Açıldı
Tarih: 08.04.2013 Saat: 14:27
Konu: Solhan Haberleri


Kurulduğundan bu yana kısa sürede tüm yurtta teşkilatlanma çalışmalarına giren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Solhan’da Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Av. Necat Özdemir’in katılımıyla teşkilat binasının açılışı yapıldı.

Açılışa katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Av. Necat Özdemir ve Bingöl il başkanı Hamdullah Tasalı ve beraberindeki partililer uzun bir araç konvoyu ile Bingöl’den Solhan’a geldiler.
Solhan Hüda Par’ın bina açılışı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış programında Hür Dava Partisi (HÜDA- PAR) Genel başkan yardımcısı Av. Necat Özdemir, Bingöl il başkanı Hamdullah Tasalı ile Solhan İlçe başkanı H. Sedrettin Kırım birer konuşma yaptı.

“Asla ihanet etmeyeceğiz”
Hür Dava Partisi olarak Solhanlı kardeşlerimize üç şeyin sözünü veriyorum diyen Solhan il başkanı H. Sedrettin Kırım, ‘’1- Malınızı Allah korkusuyla koruyacağız. 2- Asla size ihanet etmeyeceğiz. 3- Asla size yalan söylemeyeceğiz. Kardeşlerim işimizin zor olduğunu biliyoruz. Ama başarmanın samimiyet ve ihlâstan geçtiğini de biliyoruz. Bizler halkımıza maddi ve manevi hizmetlerde bulunacağız inşallah’’ dedi.

“Her sözümüz Allah'ın kelamıyla başlayacak”
Daha sonra Bingöl il başkanı Hamdullah Tasalı da bir selamlama konuşması yaptı. Siyasete şahadet getirteceklerini belirten Tasalı, kalabalıkla birlikte şahadet kelimesini sesli bir şekilde getirdi.
“Yüzyıldır bu topraklardaki idare ve siyaset bu şahadetten bizardı, acizdi, korkuyordu, kaçıyordu’’ diyen Tasalı, “Git tekkene, gir camiye zikrinle uğraş, tesbihinle uğraş, Kur’an'ını oku, namazını kıl ve sokağa bunları taşırma. Bu şekil bizi kandırdılar. Bundan böyle durum değişti. Allah’ın izniyle Hür Dava Partisi, bu ülkenin siyasetine ve idaresine taliptir. Biz Allah adına başlayacağız. Allah adına vereceğiz. Ve her adımımız, her sözümüz Allah’ın kelamıyla başlayacak’’ ifadelerini kullandı.

“En fazla ihtiyaç duyduğumuz şey adalettir”
Daha sonra söz alan HÜDA- PAR Genel başkan yardımcısı Av. Necat Özdemir, “Baharın gelişiyle beraber memleketimizin dört bir yanında çiçekler açıldığı gibi Allah’a hamd olsun ki, Hür Dava Partisi olarak baharla beraber adeta il il, ilçe ilçe, çiçeklerimizi hizmet binalarımızı hizmetinize arz ediyoruz, hayırlı olsun diyoruz. Öyle ümit ediyoruz ki öyle bir zaman gelecek ki, Allah’ın izniyle diktiğimiz bu fidanlar adalet çınarına dönüşecek. Değerli kardeşlerim bizim en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey adalettir. Zira insanlar arasında adalettin çekilmesiyle, haksızlıklar, zulümler, hukuksuzluklar vücuda gelir. Ve insanların hayatı cehenneme dönüşür’’dedi.

“Hüda Par, insanları; doğrulukla, doğru olmakla, hidayetle tanıştıracak”
Özdemir, “Hür dava partisi insanları; doğrulukla, doğru olmakla hidayetle tanıştıracak. Tanıştırmayı amaç edinecek, bir parti olarak, yönetici kadroları il ve ilçe başkanları hiçbir zaman Allah’a verecekleri hesabı göz ardı etmeyecek. Adalet bayrağını dalgalandıracak ve sefil bir hayata mahkûm edilen halkımızın tekrar eskisi gibi hür, özgür, adil bir ortamda huzurla refah içerisinde yaşaması için üzerimize düşeni yapmaktan hiçbir surette hiçbir hesabın içine girmeden geri durmayacağız.” dedi.

“Amerika’dan, Avrupa’dan icazet alma yarışına girmeyeceğiz”
Diğer Partilerden farklarının olduğunu ifade eden Özdemir şunları söyledi: “Allah’ın izniyle bu farklarımızı ortaya koymak için elimizden geleni yapacağız. Birinci farkımız,1300 yıldır bu halkın en büyük değeri olan Kur’an-ı kendimize referans ediyoruz. Ve Kur’an’ın ön görülerini ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda hareket etmeyi ahd ediyoruz. İkinci farkımız, bu halkı yöneten diğer partililerdeki insanlar hep dışarıdan Ankara’dan, İstanbul’dan çıktı. Ama Hür Dava Partisi sizin içinizden yolla çıkıyor. Batman’dan, Diyarbakır’dan, Bingöl’den ve Van’dan yolla çıkıyor. Bu partinin yöneticileri bu memleketten ak alınlarıyla Allah korkularıyla bilinen insanlar. Biz yönetime gelmek için Amerika’dan, Avrupa’dan ve diğer yerlerden icazet alma yarışına girmeyeceğiz. Çünkü biz bu milletin çocuklarıyız. Biz icazetimizi sizden, Solhan’dan Bingöl’den Genç’ten alacağız. Yani Amerikalara gitmeyeceğiz. Üçüncü farkımızda bizler parti olarak siyaset meydanına atılmakla bu alandaki tekele bir son vereceğiz. Parti olarak var olmakla bütün partilerin bu halka hizmet etmesi için üzerimize düşen teftiş ve teşvik vazifemizi yerine getireceğiz’’
Konuşmaların akabinde salavatlar eşliğinde parti binasının açılışı yapıldıktan sonra misafirlere ikramda bulunuldu.

SOLHAN HABER


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3407