online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Bingöl’de Solhan Rüzgârı Esti


Bingöl’de Solhan Rüzgârı Esti
Tarih: 21.04.2013 Saat: 23:36
Konu: Solhan Haberleri


Bingöl’de yapılan puanlı atletizm yarışmalarında Solhanlı sporcular rüzgar gibi esip, ilçemize 4 kupa 45 madalya ile döndüler. İl birincisi olan Solhanlı çok sayıda sporcu ise Bingöl’ü bölge yarışmalarında temsil edecek.

Bingöl’de 12 Nisan 2013 Cuma günü yapılan puanlı atletizm yarışmalarında Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu, Atatürk Orta Okulu ve Öğretmen Veli Tuğa Orta Okulu’ndan sporcu öğrenciler katıldı. Atletizm, uzun atlama, gülle atla, disk atma, fırlatma topu ve cirit atma dallarında yarışmaya giren sporcu öğrenciler 4 kupa ve 45 madalya ile ilçeye döndüler.     

Bingöl’de yapılan puanlı atletizm yarışması il birinciliği yarışmasında Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu 2 kupa 25 madalya alırken, Atatürk Orta Okulu 2 kupa 19 madalya ve Öğretmen Veli Tuğa Orta Okulu’ndan ise bir sporcu öğrenci madalya aldı. Yapılan yarışmada il birincisi olan sporcu öğrencilerimiz 8-9 Mayıs 2013 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak yarışmalarda Bingöl’ü temsil edecekler.

 1000 metrede koşan Öğretmen Veli Tuğa Orta Okulu öğrencisi atlet il ikincisi oldu. Diğer dereceler ise şöyle sıralandı:

Atletizm dalında dereceye giren okul öğrencilerimiz;
Küçükler kategorisinde;
100 metre Küçük Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birinci oldu.
100 metre Küçük Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
100 metre Küçük Erkelerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il birinci oldu.
100 metre Küçük Erkelerde Atatürk Orta Okulu il ikincisi oldu.
800 metre Küçük Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birinci oldu.
800 metre Küçük Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
4x100 metre Küçük Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
4x100 metre Küçük Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
4x100 metre Küçük Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.

 Yıldızlar kategorisinde;
100 metre Yıldız Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
100 metre Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
100 metre Yıldız Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.
200 metre Yıldız Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
300 metre Yıldız Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
300 metre Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
300 metre Yıldız Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il birincisi oldu.
800 metre Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.
800 metre Yıldız Kızlarda Atatürk Orta Okulu il üçüncüsü oldu.
1500 metre Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.
4x100 metre Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il birincisi oldu.
4x100 metre Yıldız Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il ikincisi oldu.

Uzun Atlama Dalında;
Küçükler kategorisinde;
Küçük Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
Küçük Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
Küçük Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
Küçük Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.

 Yıldızlar kategorisinde;
Yıldız Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.
Yıldız Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.

Gülle Atma Dalında;
Küçükler kategorisinde; Solhan’dan dereceye giren sporcu öğrenci olmadı.
Yıldızlar kategorisinde;
Yıldız Kızlarda Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il üçüncüsü oldu.
Yıldız Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
Yıldız Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.

Disk Atma Dalında;
Küçükler kategorisinde; Solhan’dan dereceye giren sporcu öğrenci olmadı.
Yıldızlar kategorisinde;
Yıldız Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il birincisi oldu.
Yıldız Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il ikincisi oldu.
Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.

Fırlatma Topunda Dalında;
Küçükler kategorisinde;
Küçük Erkeklerde Atatürk Orta Okulu il birincisi oldu.
Küçük Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.
Küçük Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il birincisi oldu.
Küçük Kızlarda Atatürk Orta Okulu il ikincisi oldu.
Yıldızlar kategorisinde;Solhan’dan dereceye giren sporcu öğrenci olmadı.

Cirit Atma Dalında ise;
Küçükler kategorisinde; Solhan’dan dereceye giren sporcu öğrenci olmadı.
Yıldızlar kategorisinde;
Yıldız Kızlarda Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il birincisi oldu.
Yıldız Erkeklerde Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu il ikincisi oldu.








Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3408