online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Solhan, Gül'ü Sevgiyle Karşıladı


Solhan, Gül'ü Sevgiyle Karşıladı
Tarih: 22.04.2013 Saat: 01:19
Konu: Solhan Haberleri


Bingöl’e gelişi sırasında Solhan ilçesinde halk Cumhurbaşkanı Gül’ü durdurarak sevgi gösterisinde bulundu. Aracından inen Cumhurbaşkanı Gül, Solhanlılarla selamlaştı ve kendisine verilen çiçekleri aldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sabah saatlerinde beraberindeki Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte Muş'tan karayoluyla Bingöl'e geçerken İlçemizde durup, halkı selamladı. Yoğun kalabalık tarafından bayrak, gül ve yoğun sevgi gösterileriyle karşılanan Gül, aracından inerek halkı selamladı.

Bayraklar ve pankartlarla süslenen şehir merkezinde halkın yoğun katılımı ile karşılanan Gül, alanda bulunan coşkulu Solhan halkını selamladı. Abdullah Gül, ilçe merkezinde yaklaşık 200 metre yürüyerek kendisini karşılayan ilçe halkıyla selamlaştı. Yol boyunca toplanan yaklaşık 1000 kişi tarafından 'Solhan seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla ve güllerle karşılanan  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu oldu. Vatandaşlarca kendisine çeşitli hediyeler sunulan ve halkın sevgi gösterileri ile karşılanan Abdullah Gül, halkı selamladıktan sonra Bingöl’e geçti.

Cumhurbaşkanı Gül, Bingöl’de Vali Mustafa Hakan Güvençer, İl Milletvekilleri, Belediye Başkanı Serdar Atalay ve diğer ilgililer tarafından karşılandı. 

“BİNGÖL DAİMA DEVLETİNE BAĞLI VE SAĞDUYULU BİR İL OLMUŞTUR”

Cumhurbaşkanı Gül, valilikte kendisine yoğun ilgi ve sevgi gösteren vatandaşlara hitaben de bir konuşma yaptı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Gül, kendisine gösterilen ilgi ve sevgiden dolayı teşekkür ederek, “Bingöl daima devletine, milletine bağlı, sağduyulu, özgürlükleri ve demokrasiyi savunmuş bir ildir. Bundan dolayı da ne kadar gurur duysanız azdır. Yeri geldiğinde bunları meydanlarda, yeri geldiğinde referandumlarda sandıklarda gösterdiniz” dedi. 
TÜRKİYE’DEKİ OLUMLU GELİŞMELER
Bahar havası ile beraber ülkemizde çok büyük umutların var olduğunu, Türkiye’nin giderek güçlenip kalkındığını söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, daha önce geldiğinde gördüğü Bingöl ile bugün gördüğü Bingöl’ü çok farklı bulduğunu belirtti. Bingöl’de yolların iyileştiğini, çok büyük altyapı yatırımları gerçekleştirildiğini ve gelirken eski yerlerin, yeni ve daha güzel yerler yapılmak için yıkıldığını gördüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Gül, ülkemiz her bakımdan gelişirken, demokratik, hukuk ve insan hakları standartlarını da yükseltmenin herkese onur verdiğini vurgulayarak, bu bağlamda da ülkemizde güzel şeylerin olduğuna dikkat çekti. 

“HEPİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN ASİL VATANDAŞLARIYIZ; BU MEMLEKET HEPİMİZİN”
Ülkemizdeki barış, kardeşlik ve dostluk rüzgârının çok daha güçlü bir şekilde estiğin görmekten de büyük bir mutluluk duyduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, “Hepimiz birbirimizin kardeşiyiz” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, herkesin farklı yerlerde doğduğunu, doğduğumuz yeri belirlemenin hiç kimsenin elinde olmadığını belirterek, “Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin asil vatandaşlarıyız, bu memleket hepimizin. Sizler beni Cumhurbaşkanı, Cevdet Bey’i bakan yaptınız, milletvekillerini sizler seçtiniz. Türkiye’nin her tarafı; Hakkari’den Edirne’ye, Ardahan’dan Trabzon’a, Mersin’den Adana’ya, Kayseri’ye, Sivas’a, Diyarbakır’a, hepimiz nereyi istersek, oraya gidip, yerleşip, orada yaşayıp, orada kazanırız. Onun için memleketimizin kıymetini bilmemiz lazım. Bu halk ülkemizin kıymetini biliyor, bu halkın devletine ve milletine bağlılığında hiçbir tereddüdüm yok” dedi. 

“ZORLUKLARI KARDEŞLİK RUHUYLA AŞACAĞIZ”
Ülkemizin bazı zorlukları ve sıkıntıları bulunduğunu, bunların hep birlikte inanç içerisinde, kardeşlik ruhuyla aşılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül,  herkesin yapılan çalışmaları dikkatle takip ederek, yapıcı olarak, bulunduğu yerde bu kardeşliği pekiştirmek için elinden gelen her şeyi yapması çağrısında bulundu. 

“SİZLER GÜZEL ŞEYLERE LAYIK VE HER TÜRLÜ DESTEĞİ HAK EDEN İNSANLARSINIZ”
Konuşmasında ülkemizde güzel şeylerin olduğunu yineleyen Cumhurbaşkanı Gül, Bingöllülere, “Sizler güzel şeylere layık insanlarsınız. Sizler, her türlü desteği hak eden insanlarsınız” dedi. Devlet yöneticilerinin halka hizmet için var olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, “Onun için bütün devlet kapıları hepinize açıktır, evinize gidiyor gibi gidip gelebilirsiniz. Onun için memleketimizin, vatanımızın değerini hep beraber bilelim. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, hepimizin birbirimizin kardeşi olduğunu daha çok şuurlu bir şekilde hatırlayalım. Bunu daha da pekiştirelim. Bakın o zaman birlikten nasıl güç doğar. Zor işlerimiz nasıl kolaylaşır, eksiklerimiz nasıl tamamlanır. Hep beraber göreceğiz” dedi.
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3413