online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Muhammed-i Sevda Yağmur Dinlemedi


Muhammed-i Sevda Yağmur Dinlemedi
Tarih: 22.04.2013 Saat: 02:01
Konu: Solhan Haberleri


Peygamber Sevdalıları Platformu, Resulullah`ın nurlu doğumu münasebetiyle Solhan ilçesinde coşkulu bir etkinlik gerçekleştirdi. Yağan yağmura rağmen peygamber sevdalısı Solhan halkı etkinliği sonuna kadar sabırla bekledi.

Bingöl Peygamber Sevdalıları Platformu koordinatörlüğü tarafından Bingöl`ün Solhan ilçesinde coşkulu bir Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

  Solhan Belediyesi bahçesinde düzenlenen programa Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Yurdaer ve binlerce peygamber sevdalısı katıldı. Yağmura ve hava muhalefetine rağmen Solhan halkının Kutlu doğum etkinliğine gösterdiği katılımın oldukça kalabalık olması görenleri duygulandırdı. 

Sunuculuğunu İdris Çalışkan`ın yaptığı program Kur`an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Mevlid-i Şerif`le devam etti. Daha sonra Program Özlem Ajans sanatçıları ile Çağrı kız ilahi grubunun seslendirdiği ilahi ve ezgilerle coşkulu bir şekilde devam etti.  Programda Eğitimci Yahya Oğraş ve bölge Âlimlerinden Nizamettin Yalçin birer konuşma yaptı. 

"Hz Muhammed bizim her şeyimizdir"

Peygamber sevdasından kesitler anlatan Oğraş, "Bu Muhammedi sevda uğrunda gerekirse malımızı ve canımızı feda etmeye ant içmişiz. Asla ve asla bu davadan geri kalmayacağız. Çünkü referanslarımız budur. Kur`an`dan, Hz Muhammed`ten (sav) aldığımız ders budur. Hz. Muhammed`i Hz Muhammed (sav) yapan, Allah`a (cc) ait olan ilahi hükümleri, vahyin kültürünü kendi toplumuna kendi ashabına dile getirmesidir. Hz Muhammed bizim için önder olmuştur. Bize model olmuştur. O bizim her şeyimizdir. Bizim ondan çok daha seveceğimiz hiçbir şeyimiz yoktur." dedi. 

"Davetimiz davamızdır, davamız davetimizdir"

"Hz. Peygamberi bugün Dünyada bu kadar sevimli hale getiren, Üstün insan kılan, Özgürlük insanı, Kurtuluş önderi kılan nedir?" sorusunu soran Oğraş "Allah`tan getirmiş olduğu davadır. Onun için biz bu davanın asla ve asla önüne kimsenin engel olamayacağına inanıyoruz. Yeter ki bu davada bizler yer alalım. Davetimiz davamızdır, davamız davetimizdir`ifade etti. 

"Dile getirmekten korktuğunuz hakikatleri bir gün damlardan haykıracaksınız"

Fetret döneminde vahyin gecikmesi ile peygamber efendimizin içinde bulunduğu duruma dikkat çeken Oğraş, "Bizim bugün değil bir gün değil, üç ay değil, altı ay değil hayatımızın tamamının Allah ile irtibatı kopmuştur. Onun için değerli Peygamber âşıkları biz bu sevdaya aşığız. Biz ilahi çağrıya aşığız. Biz Rabbil âlemin ile olan iletişimimizi hayatımızın her anında yaşamaya and içmişiz ve inanıyoruz hiçbir engel bizi bu anlamda geri bırakamaz. Hz. İsa bir gün arkadaşları ile gizli mahzende konuşurken onlara, "Bugün böyle gizli mahzenlerde dile getirmekte korktuğunuz bu hakikatleri bir gün gelecek damlardan haykıracaksınız"  

"Allah`a kul olunuz, Allah`a itaat ediniz"

Peygamberlerin, `Allah`a kul olunuz, Allah`a itaat ediniz, Allah dışında hiç kimseye hiçbir şeye kul olmayınız` diye farman ettiklerini ifade eden bölge Âlimlerinden Molla Nizamettin Yalçin, yağışlı havaya rağmen Peygamber sevdalıları ve peygamber âşıklarının bu sıkıntıya katlanmasının herkes için bir mükâfat olduğunu dile getirdi.  Yoğun yağış nedeniyle katılımcıların daha fazla ıslanmaması için konuşmasını kısa kesen Yalçin, yağmura rağmen programa katılan peygamber âşıklarına dua ederek programı tamamladı.

(Nihat Kanat - Behçet Aslan - İLKHA)


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3415