online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Vali Güvençer Solhan'a Veda Etti


Vali Güvençer Solhan'a Veda Etti
Tarih: 21.05.2013 Saat: 23:39
Konu: Solhan Haberleri


Muğla’ya atanan Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, veda ziyaretleri kapsamında Solhan’a geldi. Solhan’da kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret eden Güvençer, helallik istedi.       

Bakanlar Kurulu Valiler Kararnamesiyle Muğla iline atanan Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, veda ziyaretleri kapsamında Solhan’ı ziyaret etti. İlçedeki veda ziyaretine Arakonak Beldesi’nden başlayan Güvençer, Arakonak Belediye Başkanlığına uğrayıp, buradaki çalışanlarla vedalaştı. Programın akabinde Solhan Hükümet Konağına geçen Güvençer, Kaymakamlık Makamında kurum amirleri ile bir araya geldi. 

Solhan’dan en üst düzeyde ilgi, alaka ve destek gördüğünü ve bunun için tüm Solhanlılara teşekkür ettiğini söyleyen Vali Güvençer, “Görev sürem içerisinde yapılan güzellikler varsa, bu da Solhan ve Bingöl halkının başarısıdır. Bu nedenle Bingöl İlinde görev yapmak benim için büyük bir onurdur. Görev vesilesi ile sizin gibi dostlarla tanıştık. Bu makamlar gelip geçici, ama dostluklar bakidir. Biz sizleri dost biliyoruz ve bundan sonra da sizlerle görüşmek arzusundayız.” ifadelerini kullandı.

Kaymakamlık görevine başladığı sıralarda bir vali yardımcısının çizme giyerek inşaatlarda çalıştığını ve o gün bu şahısla tanışıp beraber çalışmayı arzuladığını söyleyen ve bunun burada nasip olduğunu ifade eden Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Vali Güvençer’in bir amir değil, bir ağabey, bir baba gibi kendileri ile ilgilendiğini söyledi.

 Aydın, “Sayın Valimiz ile birlikte çalıştığımız süre içinde ilettiğimiz her konuda çok kısa süre içerisinde sonuç veren çözümler getirdi. Kendilerinden büyük destekler gördük. Bu nedenle kendileri ile çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Benim kendi dönemimde gördüğüm yatırımlar Sayın Valimizin büyük destekleri ile başlamıştır. Solhan halkı adına Sayın Valimize verdiği her türlü desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaymakamlık Makamındaki veda programının sonunda Kaymakam Aydın tarafından Vali Güvençer’e Ağrı ilinde Vali Yardımcısı iken çektirmiş olduğu fotoğraf çerçeveletilip hediye edildi.
Fotoğrafının kendisine hediye edilmesini anlamlı bulduğunu söyleyen ve bundan dolayı Kaymakam Aydın’a teşekkür eden Vali Güvençer, Kaymakam Aydın’a görev süresince birlikte yapmış olduğu çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirip, bundan sonraki çalışmalarında başarılar temennisinde bulundu.

“Bingöl’de sıkıntıların üstünü örten samimiyet perdesi vardır”
Hükümet Konağındaki kurumları tek tek gezip, helallik isteyen Güvençer, Solhan’da görev yapan ancak tayini çıkan Cumhuriyet Savcısı Rahmi Şahsuvaroğlu’nu da ziyaret etti.
Cumhuriyet Savcısı Rahmi Şahsuvaroğlu’nu ziyareti sırasında, Bingöl’de hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve ayrılmak isteği düşüncesinin bile hoş olmadığını ifade eden Vali Güvençer, Bingöl’de çalışmanın büyük keyif verici olduğunu dile getirip, kaybettiğinde insanın yeni bazı şeyleri fark ettiğini ifade etti. Her yerde iyi ve kötü insanların varlığını ve bir takım çakışmaların olduğunu söyleyen Güvençer, “Bingöl’de sıkıntı ve çakışma yaşamışsak da bunlardan aklıma takılıp hatırladığım sıkıntı yoktur. Bu da Bingöl’de bunların üstünü örten samimiyet perdesinin var olmasından kaynaklanmaktadır.” dedi.   

“Solhan’a geliyorum, kendimi mutlu hissediyorum”
Daha sonra Solhan Belediyesini ziyaret eden Güvençer, burada belediye çalışanları ile vedalaşıp Başkan Çavuşoğlu’nun makamında beraberindekiler ile kısa bir sohbet etti. Bir tarafta sorunların ve sıkıntıların olduğunu diğer taraftan ise kaynak eksik olmasına rağmen hizmet edildiğini söyleyen Güvençer, Başkan Çavuşoğlu’na, “sizinle beraber çalıştığımız süre zarfında herhangi bir sıkıntı, bir kırgınlık yaşadığımı hatırlamıyorum. Bundan dolayı ilginize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Vali Güvençer’in “Solhan’a geliyorum, kendimi mutlu hissediyorum” ifadesini hatırlatan Başkan Çavuşoğlu, bu ifadelerin Solhanlıları sevindirdiğini dile getirip, bu coğrafyada kanın ve gözyaşının aktığını hatırlatarak; “Sayın Valim gibi idareciler sayesinde yeniden şevkimiz arttı. İllaki maddi destekleri olmuştur ancak manevi olarak verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Varsa hakkımız, helal ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Belediye ziyaretinin akabinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Güvençer, güvenlik çalışanlarına tayininin çıkmasından dolayı ilden ayrılacağını hatırlatıp, çektikleri sıkıntılara rağmen göstermiş oldukları gayretleri yakinen bildiğini ifade edip, helallik istedi. 

Yüzenada’da hatıra fotoğrafı çekildi
İlçedeki veda ziyaretlerinin akabinde doğa harikası Yüzenada’ya geçen Vali Güvençer’e Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı M. Kasım Ermiş, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu ve Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan eşlik etti. Turizmin Anahtarı Yüzenada Projesi kapsamında yapılan işler ve Haziran ayında yapılacak Yüzenada Festivali çalışmaları hakkında Kaymakam Aydın’dan bilgi alan Vali Güvençer, Yüzenada  üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra helallik isteyip, Solhan’dan ayrıldı.

SOLHAN HABERBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3417