online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Kardeş Kütahya’dan İade-i Ziyaret


Kardeş Kütahya’dan İade-i Ziyaret
Tarih: 22.05.2013 Saat: 00:03
Konu: Solhan Haberleri


Kardeş okul kapsamından Solhan’da 17 kişilik okul yöneticinin Kütahya ziyaretinin akabinde Kütahya’daki kardeş okul yöneticilerinden de 6 kişilik bir ekip Solhan’a gelip tüm okulları gezerken kamu kurumlarını da ziyaret ettiler.

Kütahya’dan Solhan’a gönül köprüsü kapsamında Solhan’daki 14 eğitim kurumu Kütahya’da çeşitli okullar ile kardeş okul olarak belirlenmişti. Kardeş okul kapsamından Solhan’da 17 kişilik okul yöneticileri ekibi, Kütahya’ya gidip okulları ziyaret ettiler. Kütahya’daki kardeş okul yöneticilerinden de 6 kişilik bir ekip Solhan’a gelip tüm okulları gezerken kamu kurumlarını da ziyaret ettiler.

“Tüm öğrencilerimiz Solhan’ı tanıyor”
Kütahya’dan Solhan’a gönül köprüsü, Solhan Yenibahar Eğitim Kültür Derneği ile Kütahya Eğitim Gönüllüleri Derneği ortak girişimleri sonucu Solhan’da 9 ilköğretim 1 anaokulu ve ilçedeki 4 lise Kütahya’daki çeşitli okullarla kardeş okul olmuşlardı. Bu kapsamda Solhan’dan okul idarecilerinden oluşan 17 kişilik grup Kütahya’ya bir gezi düzenlediler. 14 Mayıs 2013 tarihinde ise Kütahya’dan 6 kişilik bir grup Solhan ilçesine iadei ziyaret gerçekleştirdi.

 Misafir grup Muş havaalanında bir heyet tarafından karşılanıp Solhan’a getirildi. İlk olarak Arakonak Beldesi’ne gelen ekip burada Belde Belediye Başkanı Nazmi Çalışan, okul aile birliğinden veliler ve okul öğretmenlerinin de katılımıyla yöresel yemeklerden ikram yapıldı. Arakonak’tan sonra Yüzenada’ya yapılan ziyarette ada hakkında misafirler bilgilendirildiler. Akşam yemeği ise Solhan Lisesi’nde Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhanlı âlimlerden Hüseyin Abdullah Akdeniz ile Abdulsamet Bingöl, kurum amirleri ve eğitimcilerin katıldığı bir yemek programı gerçekleştirildi. Akşam Yemeğinin akabinde Saklıkent Kafe’ye geçen misafirler ile bir tanışma faslı gerçekleşti. Solhanlılar misafirlerin iadei ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ve kardeş okul projesi kapsamında yapılan çalışmaları önemsediklerini aktarırken misafir ekip kendi öğrencilerinin Solhan’ı tanıdıklarını ve Solhanlı öğrencileri evlerinde misafir etmek istediklerini dile getirirken Solhanlıların ilgi ve misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti paylaştılar. 15 Mayıs 2013 günü ise Tadım Pastanesi’nde, Kaymakam Aydın ile birlikte kurum amirleri ve eğitimcilerin katıldığı kahvaltı programından sonra gelen misafir heyet kardeş okullara ziyaret gerçekleştirdi.  

Kardeş okullar ziyaret edildi
Kardeş okul ziyaretlerinde eğitimciler ve öğrenciler ile sohbet edildi. Yapılan sohbetlerden misafir grup, Solhan’da bazı öğrencileri Kütahya’da özel kolejlerde ücretsiz okutabileceklerini belirtip Kütahya’da öğrencilerin Solhanlı kardeşlerini misafir etmeyi de arzuladıklarını aktardılar. Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’na da bir ziyaret gerçekleştirilip burada öğle yemeği yenildikten sonra ilçeye dönüş yapılıp kurum ziyaretleri gerçekleştirildi. Saat: 17.00’da eğitimciler ile kurum amirlerinin katıldığı veda programı İlçe Müftülüğü’nde yapıldı. Buradaki programda Solhan ziyareti hakkında bir değerlendirme yapıldı. Bu programa da Kaymakam Aydın, Solhan Belediye Başkanı Çavuşoğlu ile Arakonak Belediye Başkanı Çalışan ve Kanaat önderleri, Kurum amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri ile Yeni Bahar Derneği yöneticileri katıldı.  

“Kardeşsek, o zaman kardeşliğimizin de gereğini yerine getirmemiz lazım”
İlçe Müftülüğü çok amaçlı salonunda yapılan programda misafirlere çiğ köfte ikramı yapılırken karşılıklı hediyeleşme yapıldığı gibi plaketler de takdim edildi.
Programın gerçekleşmesinde emeği olan Yenibahar Derneği ile eğitim camiası ile ilgili bir ziyaret olduğu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine desteklerinden ötürü teşekkür eden Kaymakam Aydın, “Güzel birlikteliklerin çok da izahına gerek yoktur. Çok uzun bir tarih boyunca beraberiz, biriz ve aynı dine aynı kültüre sahip insanlarız. Her şeyden önce bizler din kardeşiz. Bazen kardeşiz diye kardeşlik vurgusunu yapmamıza gerek yoktur diye düşünüle bilir. Ama ben aynı düşünmüyorum. Kardeşsek, o zaman kardeşliğimizin de gereğini yerine getirmemiz lazım. Kardeşliğimizi daha da kuvvetlendirecek icraatlarda bulunmamız lazım. Eğer biz bunu yapmazsak başkaları bizim hiç arzu etmediğimiz girişimlerde buluna bilir. Kardeşliğimize zarar vermeye çalışabilirler. Kardeşliğimizin, uhvet duygumuzun daha da sağlam temellere oturması için hepimizin de bir şeyler yapması gerekiyor. Böyle güzel bir etkinliğe, birlikteliğe, bu hayırlı işe sebep olanlardan Allah razı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Misafirler memnuniyetlerini ifade ettiler
Böyle bir projeyi hayata geçirmenin gönül coşkunluğunu arttırdığını ifade eden misafir heyet adına konuşan Konuralp Kolejleri Genel Müdürü Enver Kartal, “Bütün Solhanlıları Kütahya’da misafir etmeye gönlümüzün geniş olduğunu ifade etmek istiyorum. Okullarımızı dolaştık, kanaat önderlerimizle tanışma fırsatımız oldu. Bizleri her yerde güzel bir şekilde karşılayıp uğurladılar. Belde adına Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Aynı havanın teneffüs edildiğini ondan dolayı bu ziyaretlerin gerektiğini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, bu ziyaretlerin ilk ve son olmaması gerektiğini ifade etti. Aktaş, “İlçemizdeki okulları ziyaret ettiniz. Tavsiyeleriniz oldu. İlçemize teşriflerinizden dolayı Allah sizden razı olsun” dedi.

 Programın akabinde misafirler Muş’a uğurlanırken Solhan’dan bir ekip de kendilerine Muş iline kadar eşlik etti.

SOLHAN HABERBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3420