online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Tavz-Der'den Çözüm Raporu


Tavz-Der'den Çözüm Raporu
Tarih: 22.05.2013 Saat: 00:39
Konu: Solhan Haberleri


Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği 4 Mayısta düzenlediği I. Bingöl “Tavz Çalıştayı” sonucu ortaya çıkan raporu Genç ve Solhan kaymakamlarına sundu.

Dernek yönetimi, Genç ve Solhan ilçesine bağlı 10 köyün sorunlarına kısa ve uzun vadede çözümlerin yer aldığı Çalıştay raporunu önce Genç ilçesine bağlı köylerin muhtarlarıyla Genç Kaymakamı Muammer Köken’e ardından Solhan ilçesine bağlı köy muhtarlarıyla Solhan kaymakamı Şeref Aydın’a sundu.

Tavz-Der yönetim kurulu üyeleri Çarşamba günü Genç ilçesine bağlı Binekli, Yenisu, Geyikdere, Pınaraltı, Sarmakaya ve Elmagünü köyleri muhtarları ile beraber Genç Kaymakamı Muammer Köken’e raporu sunduktan sonra köylerin ivedilikle çözülmesi gereken sorunlarını dile getirerek bunların çözülmesi; uzun vadede çözülebileceklerin ise 2014 programına alınmasına yönelik taleplerde bulundular.

Dernek yönetim kurulu, Perşembe günü Solhan ilçesine bağlı Gençtavus ve Asmakaya köyleri muhtarları ile beraber Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’a raporu sunup özelikle Gençtavus köyünün 21.yüzyılın dünyasında içinde bulunduğu vahim durumu dile getirip çözüm istediler. Ayrıca Solhan Kaymakamının teklifi ile dernek yönetimi ile birlikte Gençtavus Köyüne gidilerek sorunların yerinde tespitine karar verildi.

Dernek Başkanı Murat Soysal, Kaymakam ziyaretleri esnasında amaçlarının Bingöl’ün sorunlarına Sivil Toplum ve Kamu Kurum kuruluşları ile ortak çözümler getirmek olduğunu vurgulayıp, Bingöl insanın çok daha güzel hizmetlere layık olduğunu vurguladı. Soysal, Tavz-Der olarak eksikleri tespit edip bunların çözüm yolunu paydaşlara sunmaya devam edeceğiz, paydaşlardan da sunduğumuz raporlardaki sorunları çözmelerini bekliyoruz ve bunun takipçisi olacağız diye konuştu.

Dernek Sözcüsü Samet Oynak, Paydaş ziyaretlerinin devam edeceğini vurgulayarak Raporu Bingöl valisine sunduktan sonra Bürokratik noktalarda diğer paydaşlara da sunacaklarını vurguladı.

Gazete BingölBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3424