online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Liselerde Solhan Farkı


Liselerde Solhan Farkı
Tarih: 22.05.2013 Saat: 00:45
Konu: Solhan Haberleri


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bingöl’de uygulamaya konulan ‘Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım’ Projesi kapsamında İl genelinde Ortaokullar ve liseler arası bilgi yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmanın liseler kategorisinde Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi il birincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen bilgi yarışmasında, Ortaokullar ve Liseler olmak üzere iki kategoride yapıldı. Her kategoride on okulun katıldığı yarışmada liselerde Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi il birincisi oldu.

 Liseler arası bilgi yarışması 16 Mayıs 2013 günü Gençlik Merkezi konferans salonunda düzenlendi. Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve çok sayıda öğrencinin izlediği bilgi yarışmasında, yarışmacılara 15 soru soruldu.
Yarışma sonucunda 15 sorudan 8’ine doğru yanıt veren Solhan temsilcisi Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri il birincisi olurken, Genç Anadolu lisesi il ikincisi ve Bingöl Anadolu Lisesi ise il üçüncüsü oldu.
Yarışma sonucunda il birincisi olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerine kupa, birer adet yarım altın ve kitap seti, ikinci ve üçüncü olan okul öğrencilerine ise kupa ve birer adet çeyrek altın ile kitap seti hediye edildi.

 Atatürk Orta Okulu derece yapamadı
Bingöl’de Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım Projesi kapsamında İl genelinde Ortaokullar arası bilgi yarışması yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından `Hedef 12 Projesi` kapsamında 15 Mayıs 2013 günü Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen yarışma, öğrencilerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu.
Yarışmada, 18 sorudan 15`ine doğru yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu ve 100.Yıl Ortaokulu 150’şer puan alarak berabere kaldı. Eşitliğin bozulması için yedek sorulara geçildi, yedek sorularda Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu doğru cevabı vererek birinci olurken ikinciliği 100.Yıl Ortaokulu, üçüncülüğü ise Kiğı Yatılı Bölge Ortaokulu elde etti.
Katılımın yoğun olduğu yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler yarım altın, çeyrek altın, katılım belgesi ve kitapla ödüllendirildi.

 Düzenlenen yarışmada birinci olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu öğrencilerine Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek tarafından yarım altın, katılım belgesi, kitap ve birincilik kupası verildi. İkinci olan 100.Yıl Ortaokulu öğrencilerine Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan tarafından çeyrek altın, katılım belgesi, kitap ve ikincilik kupası verildi. Üçüncü olan Kiğı Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine ise Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı tarafından çeyrek altın, katılım belgesi, kitap ve üçüncülük kupası verildi.
Ortaokullar arası bilgi yarışmasına Solhan’ı temsilen katılan Atatürk Ortaokulu derece yapamadan ilçeye döndü.

 SOLHAN HABERBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3425