online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Yüzenada’da Doğa Coşkusu


Yüzenada’da Doğa Coşkusu
Tarih: 13.07.2013 Saat: 18:21
Konu: Yüzenada Haberleri


Huzurun olmadığı yerde turizmin olamayacağını belirten Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: “Bu huzur ortamını, çözüm ortamını elbirliğiyle destelememiz lazım. Bunu bozmak isteyenlere izin vermemiz lazım” dedi.

Bingöl’ün Solhan ilçesindeki Yüzenada'nın tanıtımı ve turizme kazandırılması amacıyla Solhan Kaymakamlığı ve Solhan Belediyesi`nce düzenlenen "1. Yüzenada Doğa Coşkusu" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinliğe, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Belediye Başkanı Serdar Atalay, İl Jandarma Komutanı Kurmay Yarbay Selahattin Mersin, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Bingöl eski Milletvekilleri Yusuf Coşkun, Mahfuz Güler ve Kazım Ataoğlu, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Stantların gezilmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu yaptı.

Çavuşoğlu: “Turizm denince akla deniz, kum ve güneş geliyor. Tarih ve doğa turizmi akla gelmiyor. Yüzenadaları tanıtmamız gerekiyor” dedi.

Çavuşoğlu’nun akabinde konuşan Solhan Kaymakamı: “Yüzenadaların turizm alanı olması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Taş: “Doğal güzelliği olan Yüzenadaların tanıtılması ve güzelleştirilmesi için çalışıyoruz. Doğamızın tanıtmaya çalışıyoruz” dedi.

Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Vali Taşyapan: “Yüzenadaların tanıtılması çok iyi yapılmalı. İnsanlarımızın buraya gelip Yüzenadaları görmelerini sağlamalıyız” diye konuştu.

Etkinliğe katkı sunanlara plaket verilmesinin akabinde konuşan Kalkınma Bakanı Yılmaz, yüzen adaların çok önemli bir değer olduğunu belirterek, köylülerden ve çevredeki vatandaşlardan bu değerleri korumalarını istedi.

Geçmişte Bingöl’ün turizm potansiyelini iyi değerlendiremediklerini belirten Bakan Yılmaz, “Bir taraftan altyapılarımız, tanıtımlarımız yeterli değildi. Diğer taraftan huzur ortamı yoktu. Bunu kabul edelim, huzurun olmadığı yerde turizm olmaz. Huzurun olmadığı yerde arzu ettiğimiz ölçüde gelişme olmaz. Şimdi çok şükür bir huzur ortam var. Aylardır bir huzur ortamı var, hepimiz bunun için çok büyük sevinç duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Huzur ve çözüm ortamının elbirliğiyle desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Bakan Yılmaz: “Bunu bozmak isteyenlere izin vermemiz lazım. Provokasyonlara gelmememiz lazım. Kardeşliğimizi, huzurumuzu, birliğimizi her şeyin üstünde tutmamız lazım. Huzur olduğu sürece Bingöl’de her şey olur. İşte bu huzur ortamı pekiştiği zaman, geriye dönülemez şekilde oturduğu zaman turizm Bingöl’ün en önemli geçim kaynaklarından biri olacak” şeklinde konuştu.

Bakan Yılmaz, yaptığı konuşmanın ardından yüzen adalarda Derya Sinen ve Servet Dayar çiftinin nikâh şahitliğini yaptı.

Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu`nun kıydığı nikâh töreninde evlilik cüzdanını geline veren Bakan Yılmaz: “Başbakanımız, `üç çocuk` diyordu, beşe çıkardı. Ben de en az üç çocuk diyorum. Üç çocuk olsun inşallah" diyerek, çifte mutluluklar diledi.

Katılımcılar Yakup Koçak’ın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla eğlendi.

Festivalin Pazar günkü bölümünde ise Solhan Belediyesi önündeki alanda Servet Kocakaya bir konser verdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği konserde vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

bingölonline
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3429