online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Artık Bingöl'ün de Havalimanı Var


Artık Bingöl'ün de Havalimanı Var
Tarih: 13.07.2013 Saat: 18:34
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl`de yapımı tamamlanan Havaalanının açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, "Gençlerin ölmediği, ana ve babaların gözyaşı dökmediği, herkesin umutla geleceğe baktığı güzel bir süreçten geçiyoruz." diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:  

Yarın resmi olarak seferler başlıyor

"Güzel bir Ramazan gününde Bingöl`e çok büyük bir eser kazandırıyor, diğer illerimizle, dünyayla buluşturacak havaalanını açıyoruz. 2 milyon metrekarelik alanda bu görkemli havaalanını Bingöl`ün şanına yakışır şekilde bitirmenin azmi ve kararlılığı içindeydik. Yarın resmi olarak seferler başlıyor. Toplamda 39 milyon liraya mal oldu. Bu sayede bölgeyi gezmeye gelecekleri gibi yatırımlar da artacak. Çözüm süreci Allah`a hamdolsun güzel bir şekilde yürüyor. Bu bölgede güzel gelişmelere şahit oluyoruz. Gençlerin ölmediği, ana ve babaların gözyaşı dökmediği, herkesin umutla geleceğe baktığı güzel bir süreçten geçiyoruz. Özellikle Bingöl`e teşekkür ediyorum. Bingöl demek dik duruş, onurlu duruş, ülkesine, bayrağına, değerlerine sahip çıkmak, 12 Eylül askeri darbenin ardından en çok hayır oyu verenin Bingöl olmasını unutmayacağız, anayasa referandumunda en çok evet diyen illerden biri olduğunu unutmayacağız. Bingöl, terör karşısında da dik durdu. Sizlerin desteğini, hayır duanızı çok ama çok önemsiyoruz. 

Türkiye tuzaklara düşmüyor!

Türkiye küresel meselelerde dik duruyor, geleceğe daha emin adımlarla yürüyor. Türkiye, tuzaklara düşmüyor, kendi gündemini kendisi belirliyor. Bizim gündemimizde millet, hizmet, şehirlerimize havalimanları, yollar, hastaneler, konutlar, okullar inşa etmek var. Biz sanal gündemin peşinden gitmiyor, aziz milletimizi daha çok refaha kavuşturmanın peşinden gidiyoruz. Türkiye`nin barışı ve kardeşliği savunmasından rahatsız olanlar var. 

Mısırlı kardeşlerimiz dik durarak darbeye karşı çıkıyor
Şu anda Mısır`da kardeşlerimiz, başları dik durarak kendilerine yönelik darbeye karşı çıkıyor. Mısır`da huzuru bozacak, kardeşliği zedeleyici hareketlere girmeden haklarını arıyorlar. Mısır`da darbeyi yaparız işimize bakarız diye düşündüler. Mısır halkı bu tuzağı altüst etti. 

Erdoğan`dan ilginç gaf

Benzer bir senaryoyu Türkiye`de uygulamaya çalıştılar. Ağaç diyerek, çevre diyerek insanları sokağa döktüler. Bingöl`de sadece açılış töreninde binler var. Türkiye`de demokrasiye karşı çıkanları koyun olarak gördüler, bidon kafalı dediler, aşağıladılar. Kutsal değerlerimize, camilerimize, başörtülü kızlarımıza hakaret ettiler. Bu milletin itidalli duruşunu sürekli tahkir ettiler. Ama millet demokrasiye sahip çıktı. Ama milletim milli iradeye sahip çıktı. Onların bir hesabı da Allah`ın da milletin de bir hesabı var. Onların bir tuzağı varsa Allah`ın da milletin de bir tuzağı var.  

Şırnak`ta Şerafettin Elçi Havaalanı

Bu kardeşinizin ağzından bugüne kadar ayrımcı bir laf çıkmamıştır. Türk`ü, Kürt`ü, Zaza`sı, Çerkez`i, Laz`ı da bu milletin vatandaşıdır. 76 milyonu bir ve beraber gören hepsine eşit mesafede duran bir iktidarız. Şimdi ben sizde bir cevap bekliyorum: 10 yıl önce Bingöl`e havalimanı yapılacak derseler inanır mıydınız? Ama şimdi oldu, açtık. Cuma günü de inşallah Kastamonu havalimanını açacağız. Ondan sonraki cuma da Şırnak`tayız. Şırnak`ta bu ülkenin eski bakanlarından Şerafettin Elçi Havalimanı açacağız. Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Bu noktada halkımızın tümünü kucaklıyoruz. 26 havalimanıyla geldik, şimdi 50`yi aştık. 

Süreci sabote etmek için oyun oynanacağını biliyorduk

Çözüm Süreci son derece kararlı bir şekilde yürüyor. 63 Akil İnsan 81 ilimizde çalışma yaptı. Bu süreçte sabote etmek için her türlü oyunun oynayacağını biliyorduk. Paris, Reyhanlı saldırıları ve son olarak Gezi Parkı odaklı gelişmeler Türkiye`nin büyümesini hedef alan olaylardır. Türkiye`nin büyümesinden rahatsız olanlar var ama biz bunlara aldırış etmeyeceğiz. Tencere tava çalanlara aldanmayın. Halkını rahatsız eden bu insanlar demokratik bir arayış içinde değiller. Aksine çevre kirliliği yapıyorlar. Biz herşeye rağmen bu süreci kararlılıkla yürüteceğiz. Bu süreci sabote etmek isteyenler bu vebalin altından kalkamazlar. Şark kurnazlığı yapanlar millete bunun hesabını veremezler. Bingöl`den de bu sürece sahip çıkmasını bekliyorum. 

Bingöl`de tarihi gün yaşıyoruz

Bugün Bingöl`de tarihi bir gün yaşıyoruz. Havalimanı yanında Bingöl`e bugün başka müjdelerim de var. Bingöl`e daha büyük ölçüde bir köprü yapılması için kararımızı aldık. 29 temmuzda ihaleye çıkacağız. Kürük İçme Suyu İsale hattı projesini hayata geçireceğiz. DSİ bu proje sayesinde Bingöl`ün içme suyu problemini kalıcı olarak çözeceğiz. Bingöl`de kentsel dönüşüm kapsamında belediye binasuı, okul, cami ve yanında yüzlerce konut inşaa edeceğiz. Karlıova`da Derinçay Termik Santral Projesini 30 Mayıs`ta tamamladık. Burada 1 milyon kilowatt saat elektrik üretilecek. Böylece bin kişi doğrudan, 10 bin kişi dolaylı olarak iş sahibi olacak.
  
(Salih Gönül - İLKHA)Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3430