online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Engellilerimiz İçin Anlamlı Kampanya


Engellilerimiz İçin Anlamlı Kampanya
Tarih: 29.08.2013 Saat: 00:49
Konu: Solhan Haberleri


Paylaşım sitesi Facebook'ta sayfa açan "Bongılon Solhan Sesi" kullanıcı adlı hemşehrimizin başlattığı kampanya ile dört engelli vatandaşımız akülü ve tekerlekli sandalyesine kavuştu.

İlk Destek Solhan Belediyesi'nden
İlçemizde ikamet etmekte olan bedensel özürlü bir gence Solhan Belediyesi tarafından bedensel özürlüler için tam donanımlı ekonomik akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu tarafından teslim edilen donanımlı ekonomik akülü tekerlekli sandalye için, Emrah Kurtaran'ın mutluluğu yüzünden okunurken,  ailesi Belediye Başkanına bu anlamlı yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

İkinci Destek Genç Belediyesi'nden
Engelli vatandaşların sorunları konusundaki hassasiyeti ile bilinen Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, iki adet akülü tekerlekli sandalyeyi engelli vatandaşlara hediye etti.
Genç Belediyesi itfaiye parkında engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalyelerini teslim eden Başkan Ariç, amaçlarının engellilerin gündelik hayatına katkı sunmak olduğunu kaydetti. Tüm insanların potansiyel bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Başkan Ariç, şunları belirtti. “İki engelli vatandaşlarımızın yakınları bizlere müracaat edip durumu bildirdi. Bizlerde Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği bu vatandaşlarımızın talebini olumlu karşılayıp isteklerini yerine getirdik. Yol yapmak, kanalizasyon yapmak kadar sosyal faaliyetlerde bulunmakta belediyeciliğin asli görevleri arasındadır. Benzer vatandaşlarımızın tespiti halinde bu tür desteklerimiz devam edecektir” dedi.

Bir Destek de Bingöl Ortopedik Engelliler Derneğinden Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta oluşturdukları “Bongılon Solhan Sesi” sayfası üzerinden yürüttükleri kampanyalar sayesinde engelliler ile hayırseverler arasında köprü vazifesi kuran gönüllüler, Genç ve Solhan ilçelerinde engellilere temin ettikleri akülü araçların ardından çalışmalarına Bingöl’le devam ettiler.

“Engelli Kardeşlerimize Akülü Araba” kampanyası çerçevesinde Nur Medikal, Saray Park ve Bingöl Ortopedik Engelliler Derneği Başkanlığı’nın desteğini alan gönüllüler, temin edilen çift motorlu akülü engelli aracını, ihtiyaç sahibi Beyhan Kaya’ya teslim ettiler.

İsimlerini açıklamayan gönüllüler, hayırseverler ile engelli bireyler arasında aracı konumunda olduklarını, tek isteklerinin engellilere gerekli desteğin sunulması olduğunu belirttiler.

 Sosyal paylaşım sitesi üzerinden yürüttükleri kampanyalara destek verenlere teşekkür eden gönüllüler: “Allah’ın rıza için yaptığımız bu çalışmalarda emek harcayan, destek veren herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah bu tür kampanyalarımız devam edecektir. Katkı sunmak isteyen her hayırsever için aracı olacağımızın bilinmesini isteriz” dediler. 

Küçük Eyüp de Sandalyesine Kavuştu
Eyüp Tasalı için düzenlenen kampanyanın tamamlandığını söyleyen sayfa yönetimi şu ifadeleri kullandı:
"İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever hemşehrimiz ve bongılon solhan sesi yönetim arkadaşımız ile tekerlekli sandalye Eyüp'ün babası Yavuz Tasalıya'ya teslim edildi.

Solhan ilçemizden değerli hemşerimiz, küçük kardeşimiz Eyüp Tasalı tekerlekli sandalye kampanyası duyarlı olup destek veren saygı değer Solhanlı iş adamı değerli büyüğümüz isminin açıklamasını istemedi.

Duyarlılık ve desteğinden dolayı isminin de açıklanmasını istemeyen değerli abimize SOLHAN adına teşekür ediyoruz. Öncelikle bize mesaj atıp gerek yurt içinde gerek yurtdışında yardım yapmak isteyen Solhanlı kardeşlerimize tüm Solhan halkı adına teşekkür ediyorum."Solhan.Net
______________________________________

Solhan.Net yönetimi olarak, "Bongılon Solhan Sesi" yönetimine ve bu değerli kampanyaya destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3438