online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Kamaran Tutel Derneği Açılışı Yapıldı


Kamaran Tutel Derneği Açılışı Yapıldı
Tarih: 28.09.2013 Saat: 15:30
Konu: Solhan Haberleri


Kamaran Tutel Yardımlaşma ve Kültür Derneği açılışı yapıldı. Yapılan açılışta konuşan Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Sivil Toplum Kuruluşların önemine vurgu yaparak çalışmaları destekleyeceklerini kaydetti.

Kamaran Tutel Yardımlaşma ve Kültür Derneği açışı dernek merkezinin bulunduğu Cumhuriyet Caddesi’nde yapıldı. Yapılan açılışa Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Vekili Vahap Maç, AK Parti İlçe Teşkilatı adına, Hür Dava Partisi Adına, Solhan-Der adına temsilciler katılırken dernek üyeleri ve kanaat önderlerinden de katılım sağlandı.

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Vekili Vahap Maç ile Kamaran Tutel Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Akça’nın kurdele kesimi ile yapılan açılıştan sonra dernek merkezinde katılımcılara ikram yapıldı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Kamaran Tutel Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Akça, açılışa katılanlara katılımların ötürü teşekkür ederken, dernek üye sayısını, derneğinin kurulma amacı ve çalışmaları hakkında kısa bilgi verirken Köylerinin ve Solhan’ın kültürüne ve sosyal yaşamına katkı sunmak için yola çıktıklarını ifade etti.
 
“Birilikte rahmet, ayrılıkta azap vardır”
Açılışta konuşan kaymakam Aydın, Ülkemizin her geçen gün hem ekonomik olarak büyüdüğünü ve hem de demokratik standartlarının yükseldiğini ifade ederken bunlarla birlikte bireylerin taleplerinin yükseldiğini ve bu taleplerden dolayı bireylerin bir araya gelerek bir çatı altında demokratik olarak çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. Son dönemlerde Solhan’da gerek gençlik ve gerekse sosyal ve kültürel gibi farklı alanlarda hizmet için Sivil Toplum Örgütlerinin çalışmalarının olduğunu ifade eden Kaymakam Aydın, derneklerin en büyük sıkıntısının finansal kaynak olduğunu ve bunun da dernek üye ve gönüllülerince giderilmeye çalıştıklarına inandığını aktardı. Dernek çalışmalarının hayırlı olduğunu ve derneklerin kendileri için önemli olduğunu söyleyen kaymakam Aydın, “Birilikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Bunun için farklı alanlarda çalışıp hizmet üreten derneklerin ilçenin menfaati için bir çatı altında hizmet yürütmesi gerekir ve bunun da ilerde olacağına inanıyorum. Böyle bir çalışmanın da hayırlı olacağına inanıyorum.” diye konuşup derneğin hayırlı olmasını diledi.

Solhan’ın menfaati için ortak çalışma yapılacak
Kaymakam Aydın’ın konuşmasının akabinde söz alan Solhan-Der yetkilisi Abdulgafur Bildik ise, Solhan’da geçmiş dönemlerde Solhan Platformu’nun kurulduğunu ve şimdi de Dernekleri ilçenin geneline hitap edecek alanlarda ortak çalışma için bir çalışmanın olduğunu ve bu çalışmanın tamamlanıp kesin karara bağlanması ile kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi. Açılışa katılan Kamaran Tutel Yardımlaşma ve Kültür Derneği gönüllüsü 105 yaşındaki Hasan Gündüz adındaki vatandaş, katılımcılara ve Kaymakam Aydın’a katılımlarından dolayı Allah razı olsun dedi.

Solhan Haber

212-1

 212-2

 Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3439