online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Mağdur Aile, Yardım Bekliyor…


Mağdur Aile, Yardım Bekliyor…
Tarih: 16.11.2013 Saat: 15:18
Konu: Solhan Haberleri


Solhan’a geçtiğimiz aylarda yerleşen anne ve oğlunun mağdur durumda olduklarını aktaran Solhan Çağrı-Der Sekreteri Ayhan Erkmen, hayırsever vatandaşların bu aileye yardımcı olmaları gerektiğini dile getirdi. 

Solhan Çağrı-Der sekreteri Ayhan Erkmen, derneklerinin faaliyetleri kapsamında yaptıkları çalışmalar neticesinde Solhan’a geçtiğimiz aylarda yerleşen anne ve oğlunun mağdur olduklarını öğrendiklerini ifade etti.
 
Yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Erkmen, şunları kaydetti: “Derneğimiz faaliyet alanlarından biri olan yardımlaşma kapsamında yaptığımız çalışmalar devam ettiriyoruz. Bunun bir ayağı da muhtaç aileleri tespit etmektir. Derneğimize başvuran bir vatandaşımızın bildirmesi üzerine mağdur olduğu belirtilen aileye  üç kişilik bir ekiple  ziyarette bulunup mağdur ailenin durumunu yerinde görüp tespit çalışmalarımızı yaptık. İlçemize birkaç ay önce taşınan anne ve oğlun yaşadığı evde deyim yerindeyse hiç bir şeylerinin olmadığı gördük. Komşularının verdiği bir kaç halı yere seriliydi, bir adet eski soba da kendilerine komşuları tarafından verilmiştir. Çocuk, battaniyeyi kendine sarmış ders çalışıyordu. Sobaları vardı ama soba boruları yoktu, yakacak odun ve kömürleri yoktu. Kömür için başvurduğunu söyleyen anne henüz kendisine bir şeyin ulaştırılmadığını söyledi. 

Dernek olarak kendisine gıda yardımında bulanacağımızı ve elimizden gelen neyse her türlü yardımı yapacağımızı belirttik. Gıda ve et yardımı yaptığımız taktirde bile gıdayı muhafaza edecek buzdolapları bile yok. Buradan ilçe halkına seslenmek istiyoruz: Bu aileye yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımızı bizzat aile ile görüştürebiliriz. Bu vesileyle evdeki eksiklerini kendileri de görebilirler. Bu mağdur aileye her türlü yardımı yapmak boynumuzun borcudur. Eğer yardım yapılmadığı taktirde bu işten sorumlu olduğumuzu hatırlamak isteriz. Peygamber efendimiz (sav)bir hadisi şeriflerinde ''kendisi için istediğini mümin kardeşi için istemeyen iman etmiş sayılmaz'' buyruğunu gereğini yerine getirme günü olduğunu düşünüyoruz. İlçemizdeki bu ve buna benzer mağdur ve muhtaç ailelere sahip çıkalım."

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3451